Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorlás hal társítása más...

Vitorlás hal társítása más halakkal?

Figyelt kérdés

Szóval a leírtak alapján terület védő, ez esetben az érdekelne, hogy ha mondjuk valami ok fojtán kipusztultak mondjuk a rajhalak , vagy éppenséggel megtetszett egy új faj mennyire toleránsak velük? Vagy csak a saját fajtáján belül van az hogy nehezen fogadnak be új halakat?


A másik hogy hosszú távra tervezem őket tehát mi a minimum hal méret amit be lehet rakni melléjük? 4-5centisek már mehetnek?


2015. márc. 10. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább csak a saját fajtársukkal agresszívak, szaporodás idején persze ez nem állja meg a helyét. Mekkora akváriumról van szó?
2015. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A vitorlás nagyon jól társítható, szinte minden hal mellé be lehet tenni. Sügérek mellé is, rajhalak mellé is, de 3 centisnél nagyobb halakat érdemes választani, mert ami befér a szájába, azt kajának nézi. Én etettem őt 2-3 centis red cherry garnélákkal. Az én vitorlásom nagyon békés volt egyébként. Volt mellette ramirezi és kakadu sügér és amikor a ramirezik egymást ijesztgették, a vitorlás félt és el akart bújni, pedig a ramik kicsik voltak, a vitorlás meg egy nagy mamlasz. Meg hát őt nem támadta senki. A ramik csak egymással voltak elfoglalva.
2015. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

250-300 literes aksi lesz. 5-8 vitorlás hallal és melléjük 1 vagy 2 fajta raj hal majd meglátom, nem akarom túlzásba vinni a hal mennyiséget.


A kifejlett neonhalakat, vörös neonokat már nem kéne hogy meg egyék azok is 3-5 centisre megnőnek.

2015. márc. 10. 16:39
 4/8 anonim ***** válasza:
hát igen, de boltban nem kapsz kifejlett neont. Ott olyan 2 centisek szoktak lenni. Én kifejlettet csak barátom nővérének az akváriumában láttam eddig. Bazi nagyok voltak. Lehet hogy túletette őket, de szerintem azok 4 centisek is voltak :D
2015. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem kell nekem feltétlen kifejlett :) úgy is egybe fogom venni a halakat szóval együtt nőnek majd aztán a későbbiekben meg kiderül messze van az még :D
2015. márc. 11. 00:43
 6/8 sanyi11111 válasza:
A leírtakból a scalarra gondolok.nyugodtan rájátszás melle neonokat csak egy dolgot tarts szemelott,feltétlen előbb a neonokat tedd be,majd 1-2 hét elteltével a vitorlasokat.mivel uj akvarium,nagyon megterhelned ha az összes leírt halat beteszed.szoval az ilyen esetekben a legjobb ha 4-5 os csoportokban telepíted be 1 hetes különbséggel.fontos hogy ne ugyanazon a napon tedd be az uj halakat mikor vizet cseréltel vagy szűrőt takarítottak,feltétlen várj egy vagy ket napot!ha megvetted az akit es berendezted a novenyek is bent vannak,járasd 2-3 hétig halak nélkül ugy hogy napi szinten beszarsz egy kis halkajat.ezzel is segíted a hasznos lebonto baktériumok el szaporodását.ha van ismerősöd akinek van akvariuma esetleg kérhetsz tőle beállt vizet vagy regi szuroanyagot.sokat segít!
2015. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sanyi11111 válasza:
Es meg annyi hogy 300 l be sok a 8 db vitorlas egy kicsit!en max 2 part javasolnék.a helyedben vennék annyit amennyit írtál,es ha kiváltják a párok a többin tuladnek.
2015. márc. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazabol 5-6 halra gondoltam meglátom még addig:) köszi a tanácsokat
2015. márc. 11. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!