Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Foglalkozzam-e vele? A vitorlá...

Foglalkozzam-e vele? A vitorláshal időnként üldözi az aranyhalat. Ha eléri bök egyet rajta, azután továbbúszik. Nem tudom, hogy ez baj-e, vagy játék, sajnáljam -e az aranyhalat, tegyek-e valamit.

Figyelt kérdés
Egy anyhalunk, egy vitorlás, egy sziámi harcos, egy algaevő, és egy cápamárnánk van. Kb.4 hónapja megvan az akvárium, nagyon szépen beállt az egyensúly, nem kellett vizet cserélni, szép tiszta. A növények is szaporodnak.Szépen fejlődik, az aranyhal eszi a legtöbbet, kerüli a vitorlást, de nem mindig, és nem olyan vészes a dolog. Szerintetek foglalkozzam vele? A cápamárnát a boltban ajánlották, de most, hogy nézegetem a neten, azt írják, hogy nagyra nő, és nagy tér kell neki. Viszont nálunk ő a legkisebb, valami más lehet, vagy ilyen lassan nő? Október óta van nálunk, és kb.6-7 cm.

2015. jan. 27. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A jelzett összeállítás "szakmailag" nagyon elítélendő. A Föld különböző élőhelyeiről származó, különböző igényű és tulajdonságú halak vannak egymás mellett. Óriási nyomtatott és internetes irodalma van az akvarisztikának, nem kell sajnálni az időt az előzetes tájékozódástól.
2015. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1db vitorlást nem szabad tartani, területvédő, az egész akváriumot sajátjának fogja tekinteni.


Halaknál nincs játék, ha egymás mellett úszkálnak teljesen passzívan akkor jó, fajon belül szokott lenni atrocitás.

Példa én 6 vitorlást tartottam egy akváriumban, kialakult a rangsor, onnantól az alárendeltek kikerültek a dominánst, nagy akváriumban voltak, el tudtak úszni máshova.


Ha 4 hónaposan szekálja a vitorlás az aranyhalat, akkor később csak rosszabb lesz.


Cápamárna, sok nagytestű hal kicsinek is sokat eszik, majdnem annyit mint 10-15cm-el nagyobb korában, viszont a kaja többlet terheli a vizet, ettől a hal étvágytalan lesz, így kevesebbet eszik, nem nől meg, vissza marad a fejlődésben.


A cápa márna szennyezésére édesvízi akváriumban 150 liter víztömeg kell fejenként, akkor kifejlődik rendesen, ha nincs ennyi víz, éhezni fog és elpusztul.


Mekkora az akváriumod?

2015. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aranyhalat nem tartottam soha, nincs tapasztalatom velük, gurámit tartottam, tartok, teljesen passzív a kisebb halakkal, viszont volt aki gömbölyded aranyhallal tartotta a gurámikat, a szeme láttára menet közben bontották az aranyhalát. Az aranyhal úszott, menekült, a gurámik meg menet közben ették.


Aranyhalat, legjobb magába tartani, az esetlensége miatt, nem beszélve az alacsony hőfokról.


Az első válaszoló leírta a lényeget, nem igazán tarthatóak együtt.

2015. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És ezek gondolom benne vannak egy 100 literes akváriumban, mert szerinted az már eléri a nagy kategóriát, de külső szűrőd véletlenül sincs...

Ebből az összeállításból csak halászlé lesz, semmi más.

2015. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, tanácsokat. Különösen a 4. hozzászólónak.
2015. jan. 29. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!