Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fénycső kiegészítés led...

Fénycső kiegészítés led szalaggal?

Figyelt kérdés

Ugye a gyári tetők nagyon gagyik ezért a 15 wattos fénycsövemet szeretném kiegészíteni.

Sajnos még egy fénycsőnek nincs hely, így maradok a helytakarékosabb megoldásnál.

Mennyire jó, ha 1 méter smd 5630 vízálló szalagot ragasztok fel plusszba?

Összesen a szalag kb 1300 lumen.


Szerintetek megéri?


2015. márc. 12. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Semennyire. A led mindenre jó, csak normális világításra nem.
2015. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi a baj vele?
2015. márc. 12. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyorsan csökken a fényerő, nem bírják a hosszabb világítási időt, a növényeknek meg nem fényerő kell hanem sinspektrum, ha nem jó, nem optimális a fény összetétele, komoly algásodást okoznak.


Sokan felfedezték a 3 sávos, 6000-6500 kelvin közötti, nappali fénycsöveket, ezek olcsók, használjuk akváriumban, szépen nőnek a növények.


Lednél is van 6500 kelvines, vettem próbára, de alapból kékes, tehát sok benne a kék spektrum ami vonza az algákat, vannak akvarisztikai ledek, ezeket valamilyen akvarisztikai cég gyártatja egy céggel, pl osram, ezek spéci spektrummal vannak, gyárt a philips is.


Lednél mindig lutri a spektrum, nem tudni mi a kék-piros arány, plusz azt sem, hogy azt meddig tudja stabilan produkálni.

2015. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az az smd vízálló szalag elég hamar kiégett.
2015. márc. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a meglévő csövet cseréld nagyobbra 20-25W ra az talán még elférne. Szerintem is elég jók 5500-6500 K-s kompakt csövek ha nincsenek különleges növények. Nálam beváltak. Led világítást csak dekorációs célból használok, villanyoltás után, erre viszont alkalmas, másra nem nagyon egyenlőre.
2015. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!