Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kérdése (i) m azokhoz szól...

A kérdése (i) m azokhoz szól (nak), akik nem konzerv kaján, dobozos eledeleken tartják a macskákat: 1. Ti mit szoktatok enni adni a házi macskátoknak és miért?

Figyelt kérdés

Légy szíves, még a következő kérdésekre is írj választ, ha tudsz, köszönöm!

2.: Hallottál már arról, hogy a macskáknak gyártott konzerves, dobozos eledelek, tápok egészségtelenek a macsek számára?

3.: Vitamin kiegészítést szoktál a macskádnak adni?

4. Honnan lehet tájékozódni a macska optimális táplálásáról? Nem reklámokra gondolok.

5. Melyek azok az "ételek", amelyek tilosak a macska számára?

6. Szerintem az a legoptimálisabb, amikor az állat magának tudja megfogni a zsákmányt, de sok esetben erre nincs lehetősége. Mit egyen ilyenkor?



2013. aug. 12. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk táppal keverve kap házi maradékot ( csirkemell, comb, májkrém, sajt)
2013. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Helyel közzel mindent megeszik a macska. Értsd ezalatt a vizes kenyér, a krumplipüré, rizs szal a konyhai kosztot. Van persze amit otthagy. Változatos ez is, baja nem lesz, megy be neki minden, vitamin stb. Én persze adok neki tápot is. De kap konyhai kaját is. Am házi cirmos. Vadásznak ezek, de abból nem élne meg :D kell etetni. Vitamin ugye a tápban van, a konyhaiban is, külön tabletta nem kell.
2013. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Házi kajánál szinte bármi szóba jöhet. Én volt mikor májat főztem nekik, csak ala natur, de álatalában mondjuk ha prökölt van akkor a szaftba aprítok kenyeret, azt nagyon szeretik, vagy tejes kenyér, esetleg kis májkrémet bele. De tényleg mindent megesznek, mondjuk van amelyik finnyás, de általában ha éhesek akkor bármijöhet. Mostanában azért rászoktam a tápra, és a konzervre. Ha épp nincs itthon maradék akkor hogy ne mindig tejes kenyér legyen a menü akkor a táppal összekeverem a konzervet, elég sok leve van neki úgyhogy jó szaftos lesz, villával összetöröm a húsdarabokat és ennyi. Egyénként kutsakonzervvel is ugyanúgy jó, azt is nagyon szeretik. (olcsóbban jön ki, és abból van nagy méretű). Hát kb ennyi. Vitaminra nem hiszem hogy szüksége van, hacsak nem beteg vagy valami. Sima féreghajtó tabletta időközönként, aztán ennyi.
2013. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jah, előző vagyok, és ha nagy dobozos kutyakonzervet veszel, az mondjuk 300forint, az kb 4napig kitart táppal elkeverve. Úgy hogy nekem 6macskám van akik azért esznek. Konzervből nem sokat adok, csak épp ami átnedvesíti a tápot, pár darabka hússal.
2013. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Nézd én néha konzervet is adok, bár meggyőződésem, hogy nem jobb mint a házi koszt. Drágát és olcsót is adok néha, konzervet és tápot is. Ami mindennapos az a tej reggel, néha mellé egy kis sajt, de csak kóstolóba. Rendszeresen kap párolt, főtt halat, belsőséget,(hogászok)vegyes zöldségkockákkal, főtt csirke, nyúl és pulykahúst (külön neki főzöm). Hetente: alkalomszerűen 1-2 db tanyasi nyers tojást, kevés tésztát, májkonzervet, vagy párolt májat. Ha van húsos, csontos ételmaradék azt lemosás után megkapja, szereti a túrós, sajtos tésztát is. Ezeket mind alkalom szerűen. Ha semmi sincs kéznél, vagy lusta vagyok, akkor jöhet a konzerv ill száraz táp. Ezeken felül kap hetente, vitaminos szőroldó krémet és sörélesztő tablettát. Mindenre természetesen nem terjed ki a lista, hiszen majdnem mindenből kér amit eszünk, bár legtöbbször csak elkéri és ennyi.:D Én a fűszeres, édes, zsíros, ételeket mellőzöm. Nálunk más zsákmányállat nincs a madarakon kívül, ezért sajna a vadászat mint olyan, kiesik. Sokat megengedek neki, de a madarakat sajnálom, ezért egy tompa hangú madárriasztó csengőt hord. Nagyon utálta eleinte de megszokta, így is havonta el-el kap egy rigót vagy más szerencsétlen madarat.
2013. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Elolvastam a válaszokat, nekem még akkor volt macskám, amikor a tápokat, konzerveket nálunk nem nagyon lehetett kapni.

Ezért csak házi koszttal etettem. Főtt és nyers húst is kapott, ami nagyon fontos, hogy nyersen SERTÉSHÚST NE adjál neki enni !

És még egy, ne nagyon legyen fűszerezve az a főtt étel, amiből ő kap.

Az enyém csak húst hússal evett, se kenyeret, se tésztafélét nem ! Egyedül a fasírtot, amiben ugye van zsemle, és a húsgombócot, /töltött paprikával együtt főttet, paradicsom nélkül, csak a belsejét/ ette meg.

Lakásban tartott cica volt, sétálni lejárt a környékre esténként, de nem vadászott !

Ha megkínáltuk konzerv étellel egyáltalán nem ette meg.

14 és fél évig élt.

2013. aug. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a macskának tej nem való megy tőle a hasa. a macska húsevő, sok növény, csoki számára méreg is, felelőtlenség adni neki. 2.: Hallottál már arról, hogy a macskáknak gyártott konzerves, dobozos eledelek, tápok egészségtelenek a macsek számára?

igen, pl Royal Canin a gabonatartalma miatt. vannak jó gabonamentes jó hústartalmú tápok

3.: Vitamin kiegészítést szoktál a macskádnak adni?

jó táp mellett nem szükséges

5. Melyek azok az "ételek", amelyek tilosak a macska számára?

haziallat pont hu-n macska/betegseg-gyogyitas/macskakra-veszelyes-gyakori-mergek/4290/

macska/taplalkozas/5-legmergezettebb-etel-a-macska-szamara/4222/ 2 cikk erröl

2013. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!