Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Páncélos harcsa ikrák -...

Páncélos harcsa ikrák - hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van 3 panda páncélosom vegyes akváriumban. Ma láttam, hogy van jó pár apróság belőlük. Sajnos erre nem voltam felkészülve, és nem is voltak még kis harcsáim. Külön vettem őket hogy ne egyék meg a többiek, csak nem tudom milyen körülményeket biztosítsak nekik.

Van egy 15 literes akváriumom, abba gondoltam őket, fűtéssel, a szűrésnek milyennek kell lennie? Valamint Sera micron tápom van, mert guppikat is nevelek, olyan 1 hónaposak lehetnek kb.

Összetehetem a guppikkal a harcsákat? Persze ezt már egy 30-asba tenném.



2015. márc. 13. 11:27
 1/5 anonim válasza:

Nekem is most vannak harcsa ivadékok, 1 hetesek, talán 6 miliméteresek. Ebben én is kezdő vagyok, de remélem megmaradnak.

Neked kikeltek már? Mi a helyzet?

2015. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már szépen fejlődnek :)


Amikor a kicsik kikelnek, először a tojásokat kezdik enni, így az első 48 órában nem szükséges etetni őket. Mikro férgekkel érdemes kezdeni az etetésüket. Ahogy nagyobbra nőnek, frissen kikelt só rákot is kaphatnak, majd ahogy nőnek, úgy a só rákok méretét is növelhetjük.


Tojások és fejlődés:

A tojások 4-5 nap után kikelnek, ha a vízhőmérsékletet 25 fok körül tartjuk. Először a kicsik még nem nagyobbak 6 mm-nél és búvóhelyet keresnek, amíg nem nőnek nagyobbra. Még ha nincsenek is más halak az akváriumban, akkor is több hétbe telhet, hogy elég bátrak legyenek a szabad úszkáláshoz. Négy hét múlva 1 cm-nél is nagyobbak lesznek, és sokkal vastagabbak, mint kikelésükkor. Kéthónapos korukra a kis harcsák általában legalább 2 cm hosszúak.


A pH érték legyen semleges körüli, de a páncélosok 6.0-tól egészen 8.0-ig tűrik a pH értékeket. A dH érték ennél a fajnál 2-25, de a szaporodáshoz érdemes 10 alatt tartani. Elengedhetetlenek a rendszeres vízcserék is – ideális esetben négynaponta cseréljük a víz 25%-át.

Fekete férgekkel való etetést esetén még fontosabbak a rendszeres vízcserék.

2015. ápr. 8. 23:17
 3/5 anonim válasza:

Akkor majd ha nállam elérik az 1 cm-t akkor váltok sórákra, ha kapok a boltban. :)


Nállad lett köztük albínó??

2015. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem lett albínó, összesen 5-en lettek, de egy elhullott még aznap, figyelni kell rájuk.
2015. ápr. 9. 11:26
 5/5 anonim válasza:
Igen, kezdetben nem lesz sok kicsi. Nekem foltos páncélosharcsám van 4 darab, eddig négyszer raktak ikrát, az előzőek között volt 8 albinó, de ezek nem maradtak meg mert nagyon kezdő voltam :( legútóbb 24 ikrából 18 kelt ki, négy elpusztult, ezek közül 2 albinó lett de csak az egyik van meg.
2015. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!