Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Páncélos harcsa belehal a...

Lina.hb kérdése:

Páncélos harcsa belehal a társa elveszésébe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5-6 éves páros voltak, mindent és mindenkit túléltek. Sajnos az egyik 1 hete megbetegedett, ma reggelre elment (volt minden, hőmérséklet csökkentés, részleges majd teljes vízcsere, közte gyógyszerezés - mert új hal került az akváriumba előtte 1 hete és bakteriális fertőzésre gyanakodtam - sajnos semmi nem segített. A többi hal jól van.) Két páncélost tartottam, most a második hal gyak. mozdulatlanul tartózkodik azon a helyen ahonnan a pajtását kivettük (a levelek között, fejjel felfelé függőlegesen elhelyezkedve). Először azt hittem beakadt, gyengéden kitereltem. De nem. Azonnal visszament pont oda, pont úgy.

Ha veszek gyorsan társat? A baj az, hogy nemigazán tudom mi volt a baja a másiknak, így akár a túlélő páncélos is beteg lehet....


2015. febr. 3. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Megakadt a szemem, h csökkentetted a hőmérsékletet? Minek? A másik a páncélosharcsa csapathal minimum 5-6 példányt kell belőle tartani. Ha az akvárium mérete megengedi akkor inkább vegyél még mellé 4-5 darabot.
2015. febr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem hal bele. A halaknak emberi értelemben vett érzelmeik nincsenek.
2015. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem vagyok egy nagy akvarista, meg nem mondom melyik akvarisztikai oldalon olvastam, a hőmérséklet mellesleg 24-26 fok között van. Jelen esetben 24 fokról beszéltünk.

Tudom, hogy társas hal, de 6 nem fér bele, csak egy hatalmas akváriumba sajnos. 50l vízben van/volt 6 platti meg ez a 2 páncélos. Sztünk ez a felső határ az egyedszámban.

2015. febr. 3. 12:36
 4/10 A kérdező kommentje:

nincsenek érzelmeik: Klassz :( ezek szerint az eddig egészségesnek látszó egyed szintén beteg lehet. Nem örülök.

Köszönöm a válaszokat.

2015. febr. 3. 12:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem mind1 milyen fajta, de pl a pandából lehet 50 literbe 5-t tartani.


[link]

2015. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Ez a csapathal dolog ez egyfajta védekezés a ragadozók ellen: minél több egyforma hal van, annál kevésbé valószínű, hogy pont az adott egyedet szúrja ki magának a ragadozó. Most, hogy elpusztult az egyetlen fajtársa, valószínűleg parázik, amiért teljesen egyedül maradt, ezért gubbaszt a susnyásban és próbál nem feltűnő lenni.

Tény, hogy a halaknak nincsenek olyan érzelmei, mint neked vagy nekem, úgyhogy nem is szabad abba a hibába esni, hogy antropomorfizálod őket (biztos a "párját gyászolja"), de félni, stresszelni nagyon is tudnak.


Ez persze nem jelenti azt, hogy nem az új hallal hurcoltál be egy fertőzést és nem lappang benne valami. Éppen ezért nem is javaslom, hogy elrohanj a boltba még több halért (megfelelő szűréssel pedig lehet, beleférhet).


Mivel kezeled őket? Milyen tünetei voltak a másik harcsának? A plattik hogy vannak? Milyen szűrőd van?

2015. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Pedig vannak olyan halak akik 1 életre választanak párt. pl sügerek. Ők lehet rosszabban élik meg mint 1 csapathal, a társuk elvesztését.
2015. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*pl; egyes sügerek
2015. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A halas boltban erre a célra ajánlották a Parkill-t azzal a magkötéssel, hogy nem szabad gyakran alkalmazni - nem is szedtem elő soha ezelőtt-. A használati utasítás szerint jártunk el azzal az eltéréssel, hogy a végén nem 30%-os hanem teljes vízcserét csináltunk, mert már ráfért a medencére amúgy is az alapos takarítás. (1/3-részt forralt, a többi simán előkezelt)

A többi hal teljesen jól van, de az is igaz, hogy ezek a beltenyésztett halak nagyon halandóak.

Valóban az életben maradt harcsa volt eddig is a félénkebb, és a be van tojva szegény akár igaz is lehet.

Sajnos nem tudom, hogy pontosan milyen fajta is ő, de tény, hogy 5cm-nél nem nagyobb a kifejlett méret.

2015. febr. 3. 13:39
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
nekünk is van páncélos harcsánk.neki is volt társa, egyik napról a másikra eltávozott.aztán lettek uj társai és azota ismét boldog életet él.de valóban mikor egyedül maradt nem volt valami élet vidám.
2015. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!