Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a nőstény...

Mi lehet a baja a nőstény bettámnak? Tipp?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy betta lányt, azóta gyöngyörűen rendbe jöttek az uszonyai( előző gazdájánál túl sokan voltak egy aksiba...) viszont már kétszer volt darás, mind kétszer kis is gyógyult belőle. 2hete feltűnt az egyik szeménél,hogy van egy fehér hólyagszerű rajta. Ismerős azt mondta,hogy fel fog szívódni. Azóta is ott van. Hetente egyszer teljes vízcserét kap, ecet-só kombóval lemosok mindent, szóval "steril" állapotban kerül mindig vissza. Akkor mégis, mi lehet ez a pötty? Semmi más látható elváltozás nincs rajta. Valakinek ötlete? Köszi!
2010. febr. 15. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha kell neked adom a kék bettámat,

ennek nincs semmi baja, csak én már unom :(


Jó, lehet lepontozni, de tényleg unom. Az Oktogonnál lakom, vidd el, te jobban gondját viselnéd biztos.

Betta kaját is adok hozzá, meg egy mini aksit. Hm?


Aztán pl egymás mellé rakod két akváriumot, és akkor majd nézhetik egymást, hogy ne unatkozzanak :)

2010. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de remélem találsz neki másik gazdát, vagy miért nem próbálod meg leadni egy állatkereskedésben, ha unod?

Az enyémnek tavasszal lesz majd párja,de amig nem jövök rá, mi lehet ez a nyavaja rajta, addig nem..

2010. febr. 15. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Én átveszem a bettát!

Írj egy emailt.

Egyébként ha a hal ennyi idő után is jól érzi magát, akkor ennél többet nem tehetsz.Nem csinálsz esetleg egy képet róla, hogy jobban tudjuk, miről van szó?

2010. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fényviszonyok miatt csak holnap tudok képet csinálni :(
2010. febr. 15. 20:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Nme szabad 100%os vízcserét,és steril körülményeket csinálni!Az csapvíz ami az akiban van és nem "élő víz".Különböző bakrtériumoknak kell lenni az akváriumban amitől élő lesz.A steril arra jó,h ha szomja s vagy igyál belőle...a halnak nem erre van szüksége.Többet árt mint használ.Aki unja annak üzenem h ha nem sikerül elpasszolni,az akvarista.hu-n ezekkel a feltételekkel 1 mp alatt lecsapnak rá.
2010. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy napig szoktam elötte állni hagyni a csapvízet és lekezelem sera aqutan-nal, így gondoltam hogy "steril".Mivel 7 lityos csak az aksi, ezért azt mondták,hogy nem fog benne biológiai egyensúly kialakulni, pont ezért,mert hetente kell cserélni a vízet.
2010. febr. 16. 08:00
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Én azt javasolnám, hogy csak a felét cseréld le hetente és jó lenne egy kicsit nagyobb akvárium is.Vigyázz az etetéssel,mert egy ilyen kicsi akváriumban hamar megromlik a víz.Inkább 3-4 naponta cseréld le a víz 30-40%-át, mint hetente az egészet.A halaknak sem tesz jót, a teljes vízcsere.Szűrő gondolom nincs,pedig egy szivacsszűrő is sokat segíthetne.
2010. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszi a választ!Sajnos azóta meghalt :( Szegény Gizi. R.I.P.
2010. febr. 18. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!