Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a fűtőmnek?

Gyudbal kérdése:

Mi lehet a baja a fűtőmnek?

Figyelt kérdés
Eredetileg 24-25 fok közé volt állítva. Egyszer észrevettem, hogy 19 fokot mutat a hőmérő. Miután ilyen fokosra hűlt bennem a vér, elkezdtem óvatosan feljebb tekerni a fűtő "mutatóját", 28 foknál be is állt 25-re... Most ismét 19 fokos a víz, és csak akkor kapcsolt be, amikor ismét feljebb tekertem, 29-30-ra. Nem szeretném viszont, ha ezúttal valóban ennyire felmelegítené. Egyéves Tetra HT 150-ről van szó. A termosztáttal lehet a baj vagy csak a skála állítódott el valahogy? Mi lehet a megoldás vajon?
2015. márc. 16. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A hőmérő segítségével lődd be a kívánt hőfokot. A fűtőn lévő skála és a tényleges vízhőmérséklet között simán lehet különbség, nálam is van. Ezért kell hőmérő.
2015. márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha bimetállos a szabályzó, akkor elképzelhető kontakthiba is.
2015. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van is hőmérőm, az alapján láttam, hogy szórakozik a fűtőm. Ugyanis semmit nem változtattam, mégsem fűtötte fel a kívánt hőfokra a vizet. Most még magasabbra állítottam, jelenleg 22 foknál kapcsol be, ami abból a szempontból jó, hogy nem fűti túl, és ez alá sem megy, bár egy kicsit hűvös a halaimnak. Tehát per pillanat 28 fokra van állítva és 22-nél kapcsol be. Félek a skála szerinti 30 fölé állítani a fűtőt, mert az már rengeteg, ha úgy gondolja, hogy addig fűti. Nem tudom milyen rendszerű, sajnos elkavartam a leírását, holnap rákérdezek a boltban. Gyanús a kontakthiba.
2015. márc. 16. 23:40
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Az rendben van, hogy 22_nél kapcsol be hol kapcsol ki? Sajnos azon túl, hogy saját magad beállítod egy hőmérő segítségével mást nem nagyon tehetsz vele. Én a biztonság érdekében inkább a felső határérték miatt aggódnék, arról kellene meggyőződni, hogy kikapcsol e megbízhatóan. Ha sikerül is beállítani és úgy tűnik, hogy dolgozik rendesen, akkor is érdemes naponta 1-2 alkalommal ránézni. Ha kicsi az akváriumod a 150W- fűtéshez akkor inkább kapcsold ki este, vagy ha sokáig távol vagy. Én vettem egy felragasztható hőmérőt, tudod ezt a színjelzős szart, csak azért, hogy bármikor láthassam kb hány fokos a víz, természetesen rendes hőmérőm is van.
2015. márc. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nos az éjjel nem forrt fel, 24 foknál be van kapcsolva, bízom benne, hogy 26 fölé nem megy. Az a ragasztós hőmérő nekem nem tűnik túl pontosnak a hagyományoshoz képest egyébként. A 170 literre szerintem nem nagy ez a fűtő, minden esetre nem vagyok nyugodt: ugyanannyi erővel, ahogy nem kapcsol be időben, úgy nem is kapcsolhat ki, azt ehetem a szögedi vegyes halászlevet...
2015. márc. 17. 07:36
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Hááát,pontsan erről beszélek.:D Én sem lennék nyugodt ha szarakodna a hőfokszabályozó. A színes hőmérő persze, hogy gagyi csakhogy a szoba másik végéből is látom ha gond van, igazából csak ilyen kényelmi, biztonsági megoldás, tudom melyik színeket kell látnom.:D Nálam mondjuk csak az jöhet szóba, hogy nem fűt mert fix fűtés és be van méretezve az akvárium nappali fűtéséhez. Egy olcsó fűtést te is beszerezhetnél, szükség esetén jól jöhet egy tartalék.
2015. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Megfogadom, amúgy sem jön rosszul egy másik fűtő. Megtudtam a boltban, hogy bimetálos az ilyen típusú fűtő, illetve még visszavihetem, mert garanciális. És addig hogy lesz amíg kicserélik? :/ Van más elven működő és megbízhatóbb fűtés?

2015. márc. 18. 09:30
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát nem tudom, nálam elég sokáig jól működött a bimetálos is, pedig a legolcsóbbat vettem, lehet, hogy csak kifogtad. Még szerencse, hogy garanciaidőn belül hibásodott meg. Vannak ezek a termosztátos fűtők általában 25 fokra tervezve, ezeknél nincs állítási lehetőség, 25 fokra felfűt és ott tartja a hőmérsékletet. Őszintén megmondom fogalmam sincs melyik a megbízhatóbb. Nálam a legfontosabb fűtőtest vásárlásakor, hogy folyamatos üzem mellett se fűtse fel a vizet 28 fok fölé én már csak ilyen bizalmatlan ember vagyok. Tanácsolnám neked is, hogy számold ki nálad mekkora az optimális teljesítmény és ne vegyél nagyobbat. Szerintem választhatod a Tetrát is biztos, hogy nem típushibáról van szó. Ha jobbat is tudnak ajánlani akkor annál jobb. Sajna nem tudok segíteni, 35 év alatt 3 fűtőt vettem és még mindegyik működik a legfiatalabb is 20éves, nincs összehasonlítási alapom ezen a téren.
2015. márc. 19. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!