Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet medúzát otthon tartani?

Lehet medúzát otthon tartani?

Figyelt kérdés

Mármint nem jogilag vagyok kiváncsi,hanem,hogy lehetséges-e..nem kell vmi speciális táplálék v akármi?

És volt már olyan akinek megfordult a fejébe?


2010. febr. 16. 16:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
Lehet csak nehéz magát az állatot beszerezni és a vizének algában gazdagnak kell lennie :D
2010. febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem már megfordult a fejemben, Triesztben a tengerben és az abba csatlakozó kis csatornában hemzsegtek a medúzák, picik, nagyok, óriásiak. De nem tudtuk mi kell hozzá, hogy életben maradjanak akár szállításkor is.


[link]


Ez a csatorna: [link]


Itt egy óriási: [link]

2010. febr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyobb akvarisztikákban se lehet beszerezni rendelésre?
2010. febr. 16. 16:12
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja meg hogy mekkora akvárium kell hozzá kb?

Mennyi egy ilyen medúza(monjduk egy 20-30 cm-es példány)mozgásigénye?

Igazából akármit tudtok,érdekel:D

2010. febr. 16. 16:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy a tropicariumban, vagy az állatkert pálmaházának akváriumos részében van egy nagy kör alakú akvárium, amiben uv fény van és ott körbe-körbe úsznak a medúzák, gyönyörű, ott biztos ki van írva ez-az, kérdezhetsz a gondozóktól, ők értenek sztem az országban a legjobban hozzá.
2010. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jaja,én is vmi ilyesmiféle megvilágított akármire gondoltam.

Este írok nekik egy levelet,kifaggatom őket,ha kaptam választ majd bemásolom,akit érdekel az majd itt el tudja olvasni.:D

2010. febr. 16. 17:30
 7/11 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy amennyire különleges élőlény, annyira problémás a tartása is! Csak gyakorlott és tapasztalt akvaristáknak ajánlott, bár medúzatartás területén elég nehéz bármilyen tapasztalatot is szerezni.

Tartásának alapja természetesen a tökéletes egyensúlyban lévő víz! Ha medúzát szeretnénk tartani figyelembe kell venni, hogy „normál” derékszögű akváriumban nem tartható. Az akvárium sarkában a medúzák csapdába ejtetté válhatnak, és képtelenek kiszabadítani magukat. Oszlopszerűen magas kiöntött akváriumokban, vagy kerek, sarok nélküli tágas akváriumokban érzik magukat jól. A nem hétköznapi állatok számára, igen nehéz akváriumokhoz és berendezésekhez jutni a szakkereskedésekben. A konkrét érdeklődők számára az AquaMedic cég kiváló komplett medúza rendszert tervezett, melyet külföldön nagy mennyiségben értékesítenek évente.

Mindkét akváriumban tartható tengeri medúzafaj (Cassiopea andromeda, Aurelia aurita) 20-30 centiméter nagyságra nő, és a Hawaii szigetvilág területéről származik. Hazánkban a medúzák beszerzési lehetősége, csak a legnagyobb üzletekben lehetséges, több hónapos megrendelés mellett.

Etetésük okozza az igazi problémát hazánkban, hiszen mindkét medúzafaj mikro planktont fogyaszt. Etetésük esetén biztosítanunk kell a zoo illetve a fitoplankton kultúrákat. Hőmérséklet igényük is teljesen eltér a korallszirtekétől 12-18C-on a javasolt a tartásuk.

A lebegő mozgás mellett, legtöbben a speciális UV fényben látható színeikért szeretné tartani a medúzákat. Mivel testük majdnem teljes százalékát víz teszi ki, a fátyolos testhártya különösen szép színeket mutat az UV megvilágítás mellett. Csak a test körvonalait emeli ki a fény. Igazán látványos és egzotikus állatok.

2010. febr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
2010. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
2010. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Az a gond, hogy csak begyűjteni lehet, nem árulják sehol.26-28 fokos tiszta vízben enyhe levegőztetés mellett tartotta valaki. Az akvarista hu-n olvastam.Lépj be és keresd meg a srácot, biztos segíteni fog.
2010. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!