Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hemianthus callicrithoides?

Sanyi11111 kérdése:

Hemianthus callicrithoides?

Figyelt kérdés
Egesz apró kavicsban is ellenne( 1 mm szem szerkezetű márvány zúzalek)

2015. márc. 23. 05:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Igényli a co2 t ?
2015. márc. 23. 05:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan keveset írnak róla, hogy csak a kipróbálás marad. Viszont a kavics nem azonos a márvánnyal. A márvány az kalciumkarbonát, szépen felkeményíti a vizet egészen karsztvíz keménységűre, ott aztán komoly vízkövesedéssel kell számolni. CO2 adagolás a márvány oldódását csak gyorsítja.
2015. márc. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Ez az egyik legismertebb és legjobban kipróbált gyepnövény, rengeteg infó van róla a növényes fórumokon. És ez az egyik legkényesebb még az általában is kényes gyepnövényeken belül. CO2 nélkül veszett fejsze nyele, és a márvány tovább ront a helyzeten. Easy carboval, jó tápozással és agyag növényes talajjal még van egy két faj, ami működhet, például a Micranthemum 'montecarlo', de a HC csak pénzkidobás és növénykínzás.
2015. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hemianthus callitrichoides cuba, alias HC.

Én a HC-t próbáltam víz alatt, de ott nem nőtt semmit, elfogyott. Ezt a növényt úgy tudtam tartani, hogy szárazon rátettem egy vasfára és folyattam a vizet a fára egy vízpumpával. Ahol egy az egyben folyt rá a víz, ott kirohadt. Ahol meg csak vizes volt a fa, tehát ahol a növény gyökere kapott csak vizet, a levele viszont szárazon volt, ott szépen nőtt és terjedt végig a HC a fán, kint a szabad levegőn. Ez egy szárazföldi-mocsári növény, semmiképp nem akváriumi. Víz alá kényszeríteni csak CO2-vel lehet. Akárhogyan is tartod, nagyon erős fény kell neki. Án egy 26Watos izzóval világítottam 10 centi közelről. Ami meg arrébb volt, ahol nem kapta ezt az erős fényt, ott, azon a részen nem terjedt. Csak közvetlen a lámpa alatt olyan 15centis területen volt szép.


Ajánlom helyette a Hemianthus micranthemoides, alias HM-et, mert az jobban megmarad a víz alatt és közepes fény is elég neki. Szintén kicsik a levelei, kinézetre hasonló a két növény, csak annyi a különbség hogy a HM magasabbra nő, viszont le lehet vágni hogyha az alacsony növény jobban tetszik.

2015. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2015. márc. 23. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!