Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem minden növény bubizik?

Nem minden növény bubizik?

Figyelt kérdés
A Hemianthusomat két napja ültettem, és ma már el kezdett bubizni.Az eddigi növényeim, amelyek kb 3 hónapja már megvannak, még soha nem bubiztak:cryptocoryne wendti, sagittaria subulata,a lilaeopsis brasiliensist kb 5 napja ültettem, igaz, hogy másnapra felemelkedett és az addigi sárga, fakó színéhez képest, üdezölddé vált, de nem bubizik.A hátsó vonalban van egy egy finom szárú, kapor levelű, üdezöld növényem, amit sajnos nem találtam meg a neten, a levelei köralakban helyezkednek el, és olyan hamar nő, mint az elodeafélék, de még ezt sem láttam bubizni.Amúgy házi co2 rendszerem van, jbl porlasztóval a végén, és intenzíven ereszti a bubikat.Szóval most a növényeim nem érzik jól magukat, vagy egyszerüen csak nem fotoszintetizálnak látványosan?Esetleg mit csinálhatnék másképp?

#co2 #bubuiznak #Hemianthus
2014. jún. 8. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Látványos bubizást ne várj házi (gondolom valami élesztős cucc)co2-től.A nagy bubizás csak nagyon erős fénynél sok co2nél jó víznél és sok tápanyagnál van de ott sem mindig van olyan növény ami így sem bubizik,ez nem azt jelenti h nem érzi jól magát csak nem látod annyira a nagy bubikat.
2014. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én se láttam minden növényt bubizni,

a HM talán az apró levelei miatt bubizik jobban, kitudja.


Találgatok mi lehet a kapor. Vizi petrezselyem, tündérhínár?

2014. jún. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, házi co2 -m van, a világítás 0.85w/liter,tápozás profito és carbo. Ezek mellett ajánlot még valami mást használni?
2014. jún. 9. 07:38
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezek közül sajnos egyik sem az. Hasolnít a tündérhínárhoz,de sokkal vékonyabb és nem ennyire dús.
2014. jún. 9. 07:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Myriophyllum matogrossense?
2014. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:

Ha két napja ültetted, kicsi az esélye, hogy már magához tért, inkább sérülésekből szivárog az oxigén. Én ha megvágom a HM-et, sokszor napokig bubizik 1 pontban, ahol elvágtam.



Amúgy 0.85 wpl mellé ,ha nincs vagonnyi halad, kellene macro tápanyag is.

2014. jún. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem nyert, ez sem az én növényem, talán hasonlít, de a levelei egyáltalán nem így ágaznak el, és nem ennyire dús.
2014. jún. 9. 19:41
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, halak nincsenek, de van szakura garnélám, rengeteg, ezért mindig adok el belőlük. Ezeket a makro tápokat milyen cégek forgalmazzák? Érdekelne a dolog.
2014. jún. 9. 19:44
 9/11 Pendulum92 ***** válasza:
Profito mellé legjobb keverni, de vehetsz GA macrot is, de akkor óvatosan kell adagolni, mert abban is van kálium.
2014. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a baj, hogy én nem jutok hozzá ehhez a GA makro táphoz. Esetleg az Easy Life nem forgalmaz ilyen makros cuccot vagy a JBL? Más márkához rendszeresen nem fogok tudni hozzájutni .
2014. jún. 9. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!