Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a halamnak?...

Mi lehet a baja a halamnak? FONTOS!

Figyelt kérdés

Egy 180 l akváriumba egy teljes vízcserét csináltam, és addig, ameddig az akvárium vize pihen, a halakat egy babafürdőkádba tettem (akvárium régi vizével, felszereléseivel )

Nemrég észrevettem, hogy az egyik halam, (egy csíkos márna) a víz felszínén tátog. Azt hittem oxigénre van szüksége (a szűrő kb óránként megy egy 10-20 percet, és azért nem folyamatosan, mert kicsi a hely és nagyon megkeringeti őket ) De ahogy bekapcsoltam a keringetőt, azzal a lendülettel ki i húztam, mert láttam, hogy a többi hallal ellentétben ő csak hagyja, hogy az áramlat dobálja. Több márna is van az akváriumba de egyiknek sincs semmi baja. A színe is más mint a többinek, sokkal sötétebb. Az oldalán láttam egy barnásabb foltot, meg akartam nézni hogy mi az, és még kézzel is ki tudtam venni, mert annyira be van lassulva... (valójában nem volt rajta folt, csak a víz alatt tűnt úgy ) Nemrég etettem meg őket, de ő nem is eszik, csak tátog, és lebeg...

MI A BAJA??? UGYE nem fog elpusztulni???



2015. márc. 23. 18:02
 1/8 anonim válasza:
0%
A lehető leggyorsabban keresd föl az eladót, és kérdezd meg, mert bizony lehet, hogy nekiment valaminek, vagy lehet, hogy nagyon megijedt.
2015. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dioxyde ***** válasza:
Teljes vízcserét nem szabad csinálni.Hetente 20%-os csere már jó.A szűrőnek meg egész nap mennie kell.A szűrő szivacsát meg a leszívott akvárium vízben kell kimosni.
2015. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
A kádban lévő víz 30% is cseréld le frissre, ellenőrizd a hőfokot, ne etess a kádban kifogják bírni, a szűrőt fordítsd a kád oldalához, hogy ne kavarja nagyon a vizet és járasd folyamatosan, ha ezek után sincs változás ne tedd vissza a többivel. A sötét szín és az apátia bélgyulladásra utal ami többnyire magától rendbe jön ha jobb vagy más kaját adsz,de nem lehet tudni, más baja is lehet. Egyenlőre várj a kezeléssel, esetleg egy-két gyorsfürdőt csinálhatsz pl parakil dezimfekt 1-1 arányú keverékével 1liter vízhez 10-10 csepp 5-10perc ha pipálni kezd, vagy eldőlne akkor tedd azonnal tiszta vízbe. Azért ne sokat vacakolj az akváriummal, mi előbb tedd vissza a halakat és tényleg ne csinálj teljes vízcserét, csak nagyon indokolt esetben. 1-2 hetente 20-30% vízcsere bőven elég. Ekkora akváriumnál később ha már dús növényzeted van és jó szűrésed, akár havi 30%-is elég.
2015. márc. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alapvető dolgokkal se vagy tisztába, sokat kellene olvasgatnod. Nem tudom, h komoly vagy csak provokáció ez a kérdés. Az óránként 10-20 percet hogy oldod meg ott ülsz folyamatosan az akvárium mellett? Akár a teljes vízcsere is lesokkolhatta a halat, 50%-nál csak nagyon indokolt esetbe cserélünk több vizet. A szűrő típusát leírnád?
2015. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, ott ülök az akvárium mellett... Mivel a nappaliban van, én meg a közvetlen környezetében vagyok, így nem nagy dolog párpercenként kikapcsolni... A szűrő típusát/márkáját ne tudom, csak azt, hogy óránként 100l vizet forgat meg. Valamint szerintem az hülyeség, hogy teljes vízcsere nem ajánlott, mert attól függetlenül. hogy csak részleges vízcserét hajt végre az ember, az aljzatban a sok üledék és ételmaradék megragad.. kb 4cm magasan áll az alján dekorkő, nincs az a porszívó, ami az-alól kiszedné.. főleg, hogy növények is vannak benne, körülötte nem is lehet használni normálisan.. Én félévente - háromnegyed évente azért szoktam csinálni egy nagytakarítást..


A hal még aznap elpusztult, és követte két fajtársa is. Az is lehet, hogy betegek voltak, mert nagyon fel voltak puffadva.. Mondjuk már amióta megvettem őket, (kb 3 hónapja) nagyon furcsán viselkednek.. Függőlegesen lebegnek a vízben, fejjel lefelé, van, hogy a szűrő alatt összegyűltek és a kavicsnak vergődtek... Bár lehet, hogy ennél a fajtánál ez megszokott viselkedés, de én most inkább azzal nyugtatom magam, hogy betegek voltak.. :(

2015. márc. 26. 12:36
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Tudod mi a hülyeség, olyan dekorkövet használni ami közé beszorul az üledék és nem lehet takarítani heti rendszerességgel, a halak hasvízkórban elpusztulnak a méreganyagoktól és a vízcserék hiányától. Ezt tetézed háromnegyed évenkénti teljes vízcserével. Na ez a hülyeség, de nem is kicsi.
2015. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül hogy nem írtam bele, még szoktam részleges vízcserét is csinálni....Csak ezen felül félévente teljes vízcserét is csinálok, mert úgy gondolom, az aljzatot is takarítani kell.... Valamint nincs kedvem vitatkozni, de minden dekorkőbe megreked a salakanyag és ételmaradék, főleg hogy egy idő után szétázik és még lejjebb süllyed. Maximum a tömör tömök az, ami felfogja...

De a halak nem az akváriumban lettek rosszul, úgyhogy nem értem, miért erről kell vitatkozni.

2015. márc. 27. 14:08
 8/8 A kérdező kommentje:
*tömör homok
2015. márc. 27. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!