Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új fénycső? Mennyi az az idő...

Új fénycső? Mennyi az az idő miután érdemes cserélni? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni új fénycsöveket az akváriumomhoz, de nemtudpm mire kell figyelni, milyen fénycsövek jók a növényeknek, kevésbé az algának. Tudnátok segíteni, van esetleg valami olvasmány, szakirodalom ezzel kapcsolatban?
2015. márc. 26. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A 865 csővel nem lehet mellé lőni. Nem ártana tudni, h milyen az akvárium? Sügeres, növényes, vegyes. Mekkora az akvárium? Hány csővel világítasz?
2015. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyelőre gyári van, de most szeretném azt lecserélni mert eléggé gyenge... [link] erre gondoltam, ebbe vennék majd új csöveket miután elhasználódtak :D

Az akvárium 140 L, 80x40x50es, bacopa,valisneria, parvula van benne.

2015. márc. 26. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy látom, már 6500K-es csővel adják, az teljesen jó. Anno mikor vettem a kisebb testvérét, akkor valami pirosas "növényes" csövet adtak hozzá ami durván algásított. Nem vagyok egy nagy akvakertész, de szerintem 4x24 w hoz lehet már szükség lesz legalább folyékony szénforrás. Hasonló méretű akváriumomat 2x24w-al + kiegészítő 18w-os csővel világítottam. A közepesek igényűek növények nekem is megmaradtak, 1-2 kivétellel :)
2015. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!