Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért balhézik az algaevőm?

Gyudbal kérdése:

Miért balhézik az algaevőm?

Figyelt kérdés
Egy hímet és egy nőstényt vettünk első halaknak az akváriumba. Szinte azonnal agresszív volt az előbbi az utóbbival, etetésnél mindig elkergette. Azóta van 10 szumi és 10 dánió meg két torokátum harcsa mellette, és ezeket is állandóan hajtja, ha etetés van, néha egész durván. Miért viselkedik így és mit lehet vele csinálni? Nem tud komoly kárt okozni a többiekben úgy tűnik, de idegesíti őket eléggé, a nőstény meg nagyon le van maradva hozzá képest a növekedésben.
2015. márc. 26. 16:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ancistrusról van szó, most kb. 5 centis.
2015. márc. 26. 16:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium?
2015. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Azért balhézik, mert ennek a halnak ilyen a természete. Ez egyáltalán nem titkos információ, csak utána kellett volna nézni vásárlás előtt. Adj rendszeresen forrázott zöldséget nekik, és 2 külön sarokba, hogy a nősténynek is jusson. Biztosíts elég búvóhelyet, hogy mindegyiknek legyen külön helye.
2015. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az akvárium netto 160-170 literes. Szerintem van elég búvóhely, bár dolgozunk még a jobb növényesítésen, de van benne barlang lapos kövekből, faágak, alacsony növények, jávai moha. A viselkedésével kapcsolatban sehol nem mondtak, és nem is olvastam ilyet (sőt "békés, társas medencébe való harcsának" írják) - igaz csak magyar nyelven néztem utána. E helyt kérlek Titeket javasoljatok jó angol nyelvű honlapot! :) Sera Vipachipsszel szoktam etetni őket, kicsit összetöröm nekik, igyekszem figyelni rá, hogy jusson minden halnak. Sajnos alga is van egy kevés, de adjak külön zöld kaját is nekik emellett?
2015. márc. 27. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!