Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Műanyag "követ" lehet valahonn...

Műanyag "követ" lehet valahonnan szerezni?

Figyelt kérdés
Most készítek elő egy akváriumot pár kis teknősnek és nincs kimászójuk, próbáltam utcáról követ hozni, de brutálisan rozsdás és nem tudom leszedni róla, illetve nagyon nehéz is. Szerintem biztos van ilyen célra üreges, pár kilogrammos kő utánzat, amire ki tudnak mászni. Jó lenne, ha nem egy 10-20 kg-os követ kéne beletennem. Sajnos utólag gondolkodtam és jöttem rá, hogy 100 kg körül lesz a végtömeg és az asztal, amire terveztem halovány erre a célra...
2015. márc. 26. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
A par kg-os koutanzattal az a baj, hogy ha konyebb, mint a viz, amibe kerul, akkor lebegni fog. :)
2015. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 HUN_Sector ***** válasza:

Igen, lehet kapni. Én a barkácsáruházakban találkoztam velük, pl az OBI-ban. Olyan műanyag sziklák is vannak, amelyekben szolár lámpa van (pl kerti tavak aljára), 1-2000 ft körül mentek.

Aztán vannak olyan műanyag kavicsok, amelyek világítanak, ha éppen olyanra vágysz.

Van még a kézi módszer: fogsz hungarocellt, összevágod őket, összeragasztod szerelőragasztóval, vagy hungarocellragasztóval, esetleg faragasztóval (vigyázz, hogy ne olyannal, amely oldja), bevonod vastagon mindegyik oldalát vízzáró habarccsal (5 kg kb 3000ft). Ez alapjáraton vízzáró lesz. Mivel azonban még így lebegne, vagy súlyt teszel a hungarocellek közé mikor készíted, pl egy vízben nem oldódó anyagú rózsakvarcot, vagy egyéb követ, vagy leragasztod pl. szilikonnal az akvárium (terrárium) aljára. Én így csináltam a szökőkútjaimat. Akril festéket kaphatsz kis kiszerelésben a szupermarketekben is, azokkal olyan színre lefestheted, amilyenre csak szeretnéd.

Szóval vannak lehetőségek. :)

2015. márc. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Állat felszerelés boltban lehet kapni. Fressnapf, ilyenek.


Azzal az a baj, hogy elveszi az akváriumból a teret.

Ezért sokan így oldják meg:


[link]


[link]


Ez az front, hát, és oldalfalhoz ragasztott üveg tálja, egy ferde kimászóval , vízszintes napozó résszel, és valamilyen csúszásmentes vízálló anyaggal bevonva.

És így alatta megmarad az úszó tér.


Egyébként ha 10-20 kilón múlik, hogy elbírja e az asztal, az még mindig elég kockázatos vállalkozás.

Merevítsd az asztalt függőlegesen, a súly közepétől, egészen a talajig, és keresztben is, hogy ne deformálódjon. Csavarozz oda fa léceket.

2015. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Beraktam az asztalt teljesen a sarokba, így elég masszívnak és szilárdnak tűnik, nem imbolyog a legkevésbé sem, lehet hogy így jó lesz? Vasárnap majd próbálunk valami támasz építeni mellé. Most üzemeltem be az egészet, de a vízszűrő meg se mozdítja a vizet, van ötlet, hogy miért? Nincs annyi víz, hogy ellepje az egészet, de a cső, ahol szerintem kifúja a vizet beleér a vízbe. Elég erősen búg is, emellett aligha lehet aludni. Mit csinálok rosszul? Fordítsam oldalra a szűrőt?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. márc. 26. 21:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Megfogtam a vízből kiálló részt, szerintem rendesebb forróbb lehet, mint maga a fűtőszál. Kihoztam a konnektorból, félek hogy valamit nem jól csinálok és tönkreteszem a szűrőt...
2015. márc. 26. 21:34
 6/8 HUN_Sector ***** válasza:
Nos ha a szűrő teljesen vízben vagy, csak búg és nem megy, de forrósodik, akkor a motorjával van gond. Ha garanciális, cseréltesd (zárlat, eltömődés, elakadás)
2015. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem volt teljesen, elfordítottam hogy az egészet fedje a víz, így már jó, viszont nekem az a kis búgás is zavaró, majd áttelepítem holnap a másik szobába, ahol nem alszik senki.
2015. márc. 26. 22:15
 8/8 HUN_Sector ***** válasza:
A vízszűrők túlnyomó többsége búg.
2015. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!