Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Plexi vagy üvegtető?

Plexi vagy üvegtető?

Figyelt kérdés

Készítek egy armatúrát 72 literes akváriumhoz.

Labirintkopoltytús halaim vannak, ezért nem szeretném tető nélkül hagyni.

Valahol azt olvastam, hogy az üveg nem engedi át a fényt úgy mint a plexi.Ez igaz? Plexi vagy üvegtető kell?


2015. márc. 29. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam ilyenről.

A pára meg a vízkő nagyságrendekkel többet felfog, ha néha ecetes vízzel letörlöd az esetleges vízkövet, akkor szerintem rendben lesz az üveg.

Némi rövid hullámhosszú fényt felfoghat, de nem hiszem, hogy olyan sokat jelentene. Ha úgyis házilag készítesz armatúrát, fényterelőzd ki, az sokat számít.

2015. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az üveg az UV fényt nem engedi át, de mi a fenének kéne Uv fény a halnak? Jó az üveg. A plexi meg tud karcolódni amikor lemosod róla a vízkövet. Az üveg kevésbé.
2015. márc. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hadevla ***** válasza:
Nekem plexi van. Én jobban szeretem, mint az üveget, mert nem vízkövesedik annyira. Kb 3-4 hónapja használom ezt tetőnek, és egyáltalán nem karcos. Amire figyelni kell, hogy megfelelő vastagságú legyen, különben behajolhata súly alatt. 6-8 mm körül.
2015. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!