Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Más is rosszul van attól a...

Más is rosszul van attól a látványtól, ahogy a nagy áruházakban tárolják az eladni való halakat?

Figyelt kérdés
Engem szó szerint sokkol a látvány, ahogy az a rengeteg hal "fuldoklik" azon a kicsi helyen... Ez nem állatkínzás véletlenül??
2010. febr. 17. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
D e az..viszont nem díszhalnak lettek kitéve,a sorsuk néhány órán belül mindnek ugyanaz :(
2010. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Igen nagyon. Nincs se természetes fény, se levegő.

Én direkt nem vásárlok ilyen helyen, amiatt.

Így például az ÁRKÁD NOÉ Bárkája elnevezésű állateledeles boltjába.

Külön kellene választani az állat felszerelést és az állatot áruló boltokat.

Nagyon visszataszító ez.

2010. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én legszívesebben mindet megvenném, és elengedném őket valami természetes vízben. Annyira szoktam őket sajnálni. Szerintem éhesek is marhára, mert mikor odamentem, és az ujjam az üvegre tettem, tátogtak érte. Borzalom volt. Csak azt szeretnék, hogy "elálljon" akkor is, ha nem veszi meg őket senki. Ahhoz meg élniük kell. Tényleg horror.
2010. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is.. A szívem megszakad ahogy ott nyomorognak és a halálra várnak.. :(
2010. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok,nem az evésre szánt halakról beszélsz,ami pl tescoban van?mert én ugy értelmeztem.



Díszhalakat még sosem láttam nyomorogni kereskedésben,3 helyre járok,és mindenhol be van tartva a mennyiség,kényelmesen elvannak.Már nagyon sokszor vettem mindenfélét,imádom az akváriumot

2010. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ja én is félre értettem. Azt hittem az állatkereskedésekről beszélsz.

De azért nem vonom vissza a fentebb írtakat.

Nos az osön, teszkó és a többi szemét által árult halak szenvednek. Már sokszor sokan próbálták visszaszorítani ezt.Nem tudom mit lehetne tenni.

Talán le kellene fotózni és mindenhova feltenni.

Feljelentéseket tenni, de tonnaszámra.

:-((((((((((

most nagyon felhúztam magam.

2010. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is borzasztó, ráadásul mire a teszkóig eljutnak, addig is csomószor leütik őket :S Múltkor ahogy elnéztem őket, legtöbbnek tele volt sebbel a feje. :( Nem hiszem el, hogy nincs valami megoldás erre, hiszen javából állatkínzás :S
2010. febr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én ugyan horgászom, de mindig vissza engedem a halat, és nagyon sajnálom őket... Vagy 30 ponty benyomorítva 0 literre. Sokszor ott csapdoknak, és tiszta víz a padló. Egyszer az egyik ki is ugrott, mert annyira rosszul érezte ott magát, hogy menekült szegény, és gyorsan vissza rakták oda... :( Ilyenkor hol vannak az állatvédők?
2010. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat mindenkinek!

tegnap 22:08 válaszoló, van valami ötleted, hogy hogyan, és hol lehetne feljelenteni ezeket az áruházakat? Mindegyiket külön-külön, vagy elég, ha az ember ír egy levelet az állatvédőknek? Kivizsgálják ezt? Gondolom, kaptak már sok hasonló jelzést, nem értem, miért nem csinál senki semmit??!

Nem hiszem, hogy kulturált módon nem lehetne árulni azokat a szerencsétlen halakat. Én pl. még rájuk nézni sem bírok, nemhogy vásárolni onnan!! Soha!!

Tudom, egy fecske nem csinál nyarat, de én megírom azt a levelet, ha tényleg van valami értelme.

2010. febr. 18. 17:09
 10/14 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy hiába szólsz állatvédőknek ők ugyan olyan földi halandók, mint Te vagy én.Vagyis sajnos Magyarországon az állatvédő nem hivatalos személy vagy szerv. Olyanok, aki szabad idejükben elhivatottságból foglalkoznak állatvédelemmel. És a saját fizetésüket ölik bele.

Azt gondolom, hogy kellene sokkoló fotókat készíteni (ami nagyon nehezen kivitelező a biztonsági trollok miatt)

aztán az összes napilapnak, online újságnak elküldeni.

De olyanoknak is, mint a Szabad Föld újság.

Hogy ez egy olyan probléma, amivel igenis foglalkozni kell. Lehet feljelentést tenni, de az csak egy vonalon futna. Az kellene, hogy egyszerre egy nagy ügy robbanjon ki belőle. Illetve az embereknek bojkottálni kellene.

(22.08)

Amúgy az osönnek több minden van a rovásán.

Természetvédelmi területre építkeznek....stb.

qrva anyjukat. Minden környezetvédelmi előírást áthágnak.

2010. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!