Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem akváriumot ez a...

Most vettem akváriumot ez a hal állomány így megfelelő?

Figyelt kérdés
Jelenleg 1 db nagyobb algaevő van benne kb olyan 30 cm tovább 2 db kisebb amik kb 5 cm-esek és van benne két nagyobb aranyhal. Szeretnék még halakat vásárolni milyen fajtákat vegyek? Továbbá az akvárium 100L.
2015. ápr. 11. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Add el ezeket is, nem illenek össze az igényeik(hőmérséklet), a nagy algaevőnek 400 liter kéne alsó hangon, az aranyhalaknak 2-300 liter, a kis algaevők maradhatnának, ha járattad volna az akváriumot 3 hétig úgy mintha halak lennének benne. Így viszont ők sem maradhatnak.

Ezeket olvasd el: [link]

[link]

2015. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát elég alakalmi vétel volt szerintem nem akartam kihagyni. 10000 Ft volt minden. Halakkal együtt vettem szóval nem én választottam őket. Ha ezeket eladom akkor milyen halakat lenne érdemes venni?
2015. ápr. 11. 17:12
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Rendben van, hogy nem a te hibád, de mivel megvetted innentől már a te gondod. Én is azt mondom, hogy a 2 kisméretű algázó kivételével a többitől meg kell válnod. Most annyit tehetsz, hogy 3-4 hétig heti két alkalommal csinálsz 20% részleges vízcserét, azonos hőfokú klórtalanított, vagy állott vízzel. Keveset etess és rendszeresen takarítsd fel a talajt is. Természetesen a szűrőnek folyamatosan működnie kell. Az aranyhalakat valószínűleg csak elajándékozni tudod, az algázóért talán kaphatsz cserébe valamit ha megtalálod az emberedet. Sokat ne késlekedj, mert így nem sokáig maradhatnak. Olvasd el figyelmesen a kolléga által küldött akvarisztikai információkat és kb 1hónap elteltével gondolkozhatsz új halakról is, mármint, ha sikerült a nem ide valóktól megszabadulnod és minden rendben van. Ha már csak két kicsi algázó van az akváriumban telepíts strapabíró növényzetet. Sok sikert és jó olvasgatást, tanulást.
2015. ápr. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!