Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csináltok olyan nagy...

Miért csináltok olyan nagy ügyet az elevenszülő halaitokból?

Figyelt kérdés
Tele van az oldal ilyenekkel: "Segítség, szülni fog a halam, már 4 napja kéne h szüljön, miért nem indul be a szülés, fekete folt a hasa alatt, mégis miért nem szül, halva születtek?". Tömve ezekkel az oldal. olvassátok vissza, ott vannak a válaszok egyrészt, másrészt úgyse tudtok velük mit csinálni, hiszen csak halak. Úgy aggódtok mintha legalábbis kiskutyák születéséről lenne szó.
2010. febr. 20. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

"hiszen csak halak"

Hiszen Te csak egy ember vagy, meghalhatsz

2010. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint te ha eltaposol egy hangyát azt is napokig gyászolod, vagy akár hetekig? Az állatokhoz való kötődésnek fokozatai vannak, illetve az állatorvoslás tudományának is. Az evolúció alacsonyabban lévő állataihoz kevésbé kötődnek az emberek, az állatorvoslás kevesebbet tud róluk. Láttál már olyat h vki állatorvoshoz vitte a halát és esetleg megműtötték, sőt ivartalanították, vagy megcsászározták? Mert itt a kérdezők kb. ilyen megoldásokat várnak.
2010. febr. 20. 09:47
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azért mert sok itt a gyerek akiknek a legtöbbje, ismeretek nélkül kezdett el halakat nevelni, kapott egy akváriumot, halakat, de segítséget nincs kitől kérjen, mert a szülők sem értenek hozzá.Ha van is valamilyen szakkönyve,ott sem térnek ki minden helyzetre.Én is azt mondom, hogy nem sajnálni kell a halakat, hanem megismerni és jól tartani őket.Az-az meg kell tanulni az akvarisztika alapjait.Ami azt illeti, rólad sem sikerült pozitív képet kialakítanom, a kérdésedben leírtak alapján, pl " ezek csak halak ".Neked sem való az akvarisztika, de egyenlőre más állatot sem javasolnék.
2010. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ez az.Nincs kitől segítséget kérjen.Ez az oldal arra van hogy kérdezzen,mért nem fordulhatna hozzánk segítségért.Én azért olvasom az oldalt hogy válaszoljak a kérdésekre,amiben tudok,segítek.Te gúnyolódni jársz ide.Ez a "kérdés" nem kérdés hanem kioktatás.Ha valami nem tetszik olvasd a következő kérdést,vagy olvast a magasabb "rendű kérdéseket:Kutyák".Aki aggódik a halaiért és azért kérdez,még ha lusta is visszaolvasni,nem gúnyolódásbol kérdez,értelmesebb az ő kérdése mint a te kérdésed.Ha valaki meg akarja ismerni a halakat,akkor kérdések merülnek fel benne,amit nem tud megválaszolni hova forduljon,ha nem egy kérdezős oldalra.Nem rég volt egy hasonló kérdés,"miért akkora cucc egy betta?"Ha valami nem tetszik,kerüld a témát.Még véletlenségből se klikkelj a halak akvarisztika kérdésekre...Amugy ebböl látszik hogy lenézed a halakat.Neked csak egy értelmes álat van,vagy talán kettő.A kutya,és a macska.Egy harmadikat láthatsz ha tükörbe nézel.Jah,tévedtem.tükörbe semmilyen értelmes lényt se fogsz látni,max ha beugrik a képbe a kutyád...Jó bosszankodást az elevenszülők miatt.
2010. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jól tudsz mindent minek kérdezed meg?
2010. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak azért tesz fel az ember ilyen kérdéseket mert nem tudja rá a választ!Gondoltad volna?
2010. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvassál már vissza te utolsó p*r*szt.
2010. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

9:59-es köszi, erre voltam kiváncsi. Elképzelni nem tudtam h ennyire erősen kötődnek érzelmileg a halaikhoz, vagy miért kérdeznek. Itthon 3 akváriumunk van, egy 200 literes meg két kicsi, az egyikben rákok vannak. És a későbbinek is igaza van, ezek csak a szépségükért vannak, amúgy kutyáink vannak meg macska, meg kisrágcsálók, meg díszmadarak meg nyulak. És ezek nem a díszítő értékük, hanem a személyiségük miatt.

A halak közül csak a két aranyhalhoz kötődök kicsit, de ez is csak annyiban nyilvánul meg h adtam nekik nevet, míg a többinek nem.

2010. febr. 20. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!