Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Metilénkéket akvárium beüzemel...

Szabik kérdése:

Metilénkéket akvárium beüzemelésekor muszály?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 14. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj , hanem értelmetlen. Az egy gyógyszer, csak betegség esetén kell használni.
2015. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tilosnak mondanám.
2015. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha az indítás pillanatától mindent jól csinálsz, sohasem kell metilénkéket, meg hasonlókat használnod.
2015. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10 éve akváriumozom és még egyszer sem használtam olyat. Nem volt rá szükség.
2015. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Ki mondta ezt neked, beüzemeléskor az a cél, hogy mielőbb un élő vized legyen, ha fertőtlenítesz azzal kinyírod a hasznos baktériumokat, vagyis újra kezdődik a várakozási idő. A metilénkéket, malachitzölddel kombinálva gyors fürdőként használhatod új halak fertőtlenítésére (akváriumon kívül), ill indokolt esetben egyes fertőzések gyógyítására, lehetőleg akkor is csak egy karantén medencében. Nehogy belenyomd, bárki bármit is mondjon.
2015. ápr. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon régi beidegződés, valamikor a 80-as 90-es évekből dereng, akkor az esővizes akváriumokat így töltötték fel, legalábbis nővérem még így csinálta, meg mindenki.


Sóder ajzat, esővíz, metilénkék, malachitzöld, növények, majd halak, kb 30-40% elhullással működött a dolog, a növények előnyben részesítik az ammóniumot ami savas kémhatású vízben van, tehát a növények voltak a biológiai szűrők.

Sajnos a beidegződés maradt, sokan akiknek gyerek korukból dereng ma is akarják használni, lúgos kémhatású csapvízzel nem működik, nincs baktérium alapú biológiai szűrés fertőtlenítő mellett, ez a halak pusztulását okozza, növényeknek meg nem kell annyira az ammónia ami a lúgos vízben van.

Feleségem barátnője az 5.garnitúra halat vette, utána kérdezett meg engem, a szülei tanácsolták, hogy kell a metilénkék, malachitzöld, vagy 40 hal bánta.


Igaza van a többieknek, szigorúan tilos cucc.

2015. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is használtam anno a metilént és malachit z-t, csakhogy akkoriban a legtöbb "cuccot" élő vizekből szereztük be. Tisztább tavakból, patakokból gyűjtögettük a növénykéink zömét, planktonhálóval szűrtük a halkaját, néha még a halakat is innen hoztuk. Szinte mindent magunk csináltunk, sokan még az akváriumot is, csak álmodozhattunk a méregdrága motoros szűrőkről és automata fűtésről, stb.:D Akkoriban tavi iszapot és hegyi láptőzeget használtunk táptalajnak, ezt borítottuk folyami sóder és mozdonyhomok keverékével. Minden esetre szép idők voltak ezek is, főleg mert fiatalok voltunk. Lányi Gyuribácsi "Korszerű Akvarisztikája" volt a Bibliánk. Az enyém 1966-os kiadás, el sem hiszem:D Én ma is csak ajánlani tudom. Valahogy úgy nézett ki akkoriban a fertőtlenítés, hogy alaposan lemostuk a cuccokat vízzel és kitettük száradni, a napra bíztuk a csírátlanítást, esetleg sóval átdörzsöltük, amit nem lehetett napon fertőtleníteni azt metilénnel malachittal kezeltük. Tény, hogy sokan félreértették és rendszeresen nyakon öntötték velük a halaikat, olyanról is hallottam, hogy valaki azért használta csak mert tetszett neki, hogy kékre színezte a vizet. Hát ennyit a régi időkről.:D
2015. ápr. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Volt egy kérdés aminél a boltos adagolt rendszeresen metilénkéket, és malachitzöldet az akváriumokba, így tartotta a kereskedésben, a halait, ezt tanácsolta a haltartóknak is, természetesen náluk a halak elhullottak, mint ahogy a kérdezőnél is.


A mai 50-60 éves korosztály veszélyes, nekik még erősen dereng a két szer, összefutottam én is egyel a kereskedésben, volt tanárom, a parkolóba okítás lett, mert látta a facebookon az akváim, persze vittem neki érett vizet, pár óra meló után tuti volt az akvája.

2015. ápr. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Á találtam kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


"Köszönöm,az üzletben azt mondták ez kell bele..."

2015. ápr. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, a mi korosztályunk mindig is veszélyes volt.:D Újat már nem akarunk tanulni, amit tudtunk azt meg lassan elfelejtjük.:D Ami megmarad abból kell gazdálkodnunk. Nálam is fontos kellék a metilén és a malachit na meg a jó öreg kősó, a csersavpor,a keserűsó,a kovaföld és a zeolit, bentonit, stb, természetesen csak a megfelelő helyen és mennyiségben. Használják ezeket a cuccokat a neves cégek is, csak más néven és jó drágán.:D
2015. ápr. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!