Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik halat válasszam?

Melyik halat válasszam?

Figyelt kérdés

az akvi 40 literes, és


-guppit

-neonhalat


tegyek bele?

Kezdő akvarista vagyok, és sokak szerint mindkettőnek könnyű a tartása, de szerintem a guppi szívósabb, szóval egy KEZDŐ akvaristának melyiket javasoljátok?


2015. ápr. 16. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Guppi az nagyon igénytelen. Berekfürdőn a tóba ahova leeresztik a fürdővizet ott is elszaparodtak. Nekem a neonhal is nagyon bírta. Szifó is szívós...
2015. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Neonhalnak kicsi a 40 liter, tehát kizárásos alapon a guppi marad. ÉS arra ügyelj, h guppiból csak hímeket vegyél, 4-5 darabot.
2015. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első a szifó 10 cm-es nő meg, legalább 100-120 literes medence kell neki, nem kellene badarságokat írogatni...
2015. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat, erre voltam kíváncsi...akkor lesz a hím guppi... itt az utolsó válaszolónál mintha vita kezdődne, szóval ne veszekedjetek! ;)
2015. ápr. 16. 18:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem vitázik az utolsó szerintem, de igaza van Te kezdő akvaristaként nem tudhatod mi a jó a halaknak. Ezért nem is szabad rossz tippeket, tanácsokat adni, mert ha megfogadod, te fogsz kínlódni az akváriummal, és a lelkesedésedet akár el is veszítheted. Ha valaki ért egy kicsit a halakhoz az tudja, hogy a szifók klausztrofóbiásak, ezért minimum 100 literes akváriumra van szükségük. Minél nagyobb az akvárium annál jobban érzik magukat. Neonhalak esetében sem árt tudni, hogy pontylazacok csoportjába tartozik, mivel békés csoport halak, így nekik is minimum 70 literes akváriumra van szükségük. Minél több növénnyel, búvóhellyel.

Guppik (van több fajtája is, szerintem az Endler Guppi a legszebb) [link]

akár 25 literesben is tarhatóak, mert nekik elég ennyi is. 50 literes akváriumba 6-8 guppit érdemes tartani. Egyrészt mert így bőven van helyük, más részt meg szaporodik..Dekorációnak sok növény kell, az se baj ha víz felszínén úszó növények is vannak.

Kedves kérdező. Kezdő akvaristaként, olvass utána, hogy a halaknak mire van szükségük, és úgy rendezz be az akváriumot. Először nem is a halak a fontosak, hanem az eszközök amiket meg kell szerezni még a halak előtt.

2015. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, igazából már csak az hiányzott, hogy milyen hal kerüljön az akviba...2 hónapja böngészem a netet, szóval nem most kezdtem
2015. ápr. 16. 19:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Az endler guppi kisebb a sima guppinál, ezért is ajánlható abba a nagyon pici akváriumba. Én azt javaslom csak hímeket vegyél, ha szaporodnak abból csak a gond lenne.
2015. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Akárki akármit mond, én a Sziámi harcishalra (betta) esküszöm.

Rendkívül könnyen tartható, viszonylag igénytelen hal. A neten rengeteg infó található róla, de a tévhiedelemmel ellentétben igen is kell neki hely és néhány kiegészítő, nem tartható egy pohárban, ami ma nagy divat sajnos.

2015. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez így van utolsó, csak lehet valakinek jobban bejön egy állandóan úszkáló színes kis hím endler banda, nem lehet a kettőt összehasonlítani.
2015. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!