Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lassan egy hete hoztam egy...

Lassan egy hete hoztam egy halat, de nem eszi meg az itteni kosztot, mikor szokja meg?

Figyelt kérdés
Több mint 5 féle tápot kipróbáltam, fagyasztottat is, de mindent kiköp. Nem tudom mivel etették az üzletben, de most már kezd aggasztani.

2015. márc. 30. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk megkérdezném az üzletben.

Persze az is lehet, hogy ott sem evett, de ez inkább a vadon befogott halaknál fordulhat elő. Milyen fajta hal?

2015. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
épp vadbetta lány
2015. márc. 30. 17:51
 3/10 A kérdező kommentje:
enni csak evett mivel már hónapok óta meg volt az eladónak
2015. márc. 30. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Bettát kis dobozos kajával etettem,vékony lemezes kaja,több színű,nem emlékszem már a nevére.
2015. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Élővel nem próbálkoztál?
2015. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
élőm sajnos nincs, de beszerzés alatt van.
2015. márc. 30. 20:10
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Próbáld meg egy kis reszelt marha, vagy pulykaszívvel. A zsíros részét le kell szedni, kicsit áztatod és utána lefagyasztod, ha már kemény sajtreszelővel lereszeld és kis adagokban porciózod. Egy kis adagot adj neki a többit fagyaszd vissza, ezt a legtöbb hal elfogadja és nincs fertőzésveszély.Viszont heti 1-2 alkalomnál többször nem ajánlott adni a bettáknak mert hajlamosak a hízásra. Most viszont talán meghozza az étvágyát. Csipesszel adj egy kicsit próbaképp mielőtt beszórnád, bár a többi hal biztosan elkapkodja a felesleget. Fagyasztott fehér szúnyoglárvával próbálkoztál már?
2015. márc. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ettől eltekintve tényleg érdemes megkérdezni az eladót, hogy mivel etetett és milyen hőfokú vízben tartotta a halakat. Az ideális körülmények akár meg is ölhetnek egy rossz környezethez szokott halat szoktatási idő nélkül.
2015. márc. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére most már eszi a fagyi és szárított tápot is.

Viszont a húst megpróbálom, köszi a tippet :)

2015. márc. 31. 20:58
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Hasonló házi cuccokat csinálhatsz, forrázott, félig főt növényekből is, sőt kombinálhatod is a halaid igényének megfelelően. Sokat spórolhatsz vele és jó minőségű kajával etethetsz egy kis munka ráfordításával. Jó ha mindig van kéznél egy kis fagyi.:D
2015. ápr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!