Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy 60l-es akváriumhoz...

Ha egy 60l-es akváriumhoz tervezett fűtőt rakok be egy 120l-es akváriumba akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fogja kellőképp felmelegíteni. Bajt nem csinál, csak nem lesz elég meleg a víz.
2010. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A környezeti hőmérséklettől függ. elképzelhető, hogy adott helyen ez is elegendő lesz, szerintem ki kell próbálni.

Azért általában rátartással számolnak.

Azt nem írtad milyen típus, hőkapcsolós, vagy fix értékű.

Ha hőkapcsolós, akkor elképzelhető hogy megfelelő, legfeljebb nem lesz benne tartalék, vagyis többet üzemel mint egy 120 l-es akváriumban. Szerintem próba.

2010. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Régóta nem használok fűtőt az akváriumaimban, ennek ellenére a víz így is melegebb legalább 1 fokkal a szobahőmérsékletnél, lévén a víztisztító motorját az akvárium vize hűti. A Szoba hőmérséklete pedig az én halaimnak bőven elég, kb 24 fok. Egyébként a delta hő a lényeg, vagyis hány fokot képes a fűtő az aki vizén emelni. egy 60l-es re tervezett fűtő 6-8 fokot tud emelni a külső hőmérséklethez képest egy 60l-es akiban. egy 40l-esben akár 12 fokot is, tehát 2-3 fokot egy 120l-es akin is emel, tehát ha a külső hőmérséklet nem kevesebb 20 foknál, akkor elég lesz.
2010. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én a forditottjárol tudok beszélni,gondolom ugyan az van forditva is. nekem egy 10literes akváriumot 25fokra az 50wos fűtő ugy fűti fel,ha a termosztátot 20fokra teketem,neked meg vagy 35re kell hogy felfűtse 26ra.sztem gazdaságosabb lenne venni egy nagyobbat,és az a biztos.De kikisérletezheted.nekem 2 napba telt kitalálni mennyire állitsan a fűtőt hogy a víz tuti olyan hőfokon álljon.
2010. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!