Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 literes akváriummal, hogy...

100 literes akváriummal, hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

20 éve volt akváriumom. Azóta nem halaztam. Most vettem egy ilyen szettet: [link]

Nem akarok extrém típusokat. Guppit, alganyalót, néhány harcsát és neonhalat.

Hogy kezdjem? Milyen homokot vegyek bele? A freshnapban láttam több színűt.

Milyen halat rakjak még bele?



2015. ápr. 18. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha neonhalat akarsz, akkor sötétebb aljzat ajánlott, teljesen fekete túlzás. Hogy milyen hal legyen, az egyéni ízlés kérdése. Én a biotop akváriumot kedvelem, amikor egy élőhely halai vannak csak az ott őshonos növényekkel, szóval olyan, mintha természethű lenne.
2015. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szeretnél-e növényeket? A szűrő határesetes, úgyhogy nem szabad túltelepítened. A világítás elég gyengécske (főleg ha növényeket is szeretnél), ha nem akarsz beleszerelni még egy fénycsövet, akkor vegyél rá egy fényterelőt [link] . Aljzat, ha lesznek növények akkor JBL Manado, ha nem akkor mindegy csak ne legyen kavicsos.

Halból ennyi elég, a kevesebb több elv itt is igaz, könnyebb megtalálni azokat amik megvannak együtt ha kevesebb féle van. Ha nagyon akarsz tehetsz melléjük plattit, de az annyira nem különbözik a guppitól. Viszont a guppikból van sokféle, vehetsz akár 10 különbözőt is, gyönyörűek. Olvass utána mind a 4 kiválasztott halfajtának ELŐRE. Ha összeraktad az akváriumot járasd 2-3 hétig a halak érkezése előtt, pár naponta minimális halkajával szennyezve a vizet.

2015. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!