Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek az akváriumi színes...

Ezek az akváriumi színes kavicsok tényleg megbízhatóak, nem ártalmasak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 21:25
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen festettekre gondolok.

2015. ápr. 20. 21:27
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy mérgezőek-e, én nem kockáztatnék. És még növényültetésre is alkalmatlanok.

Személyes véleményem szerint még rondák is.

2015. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tudni.. jol irja az elozo


De ha nem veszed meg nem tul sokat vesztes mert szerintem is ronda

2015. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Ez talán még a szerencsésebb kivitel, mert sima festett gyöngykavicsnak nézem, azt már csak remélni merem, hogy ártalmatlan színezéket használtak eme csoda megalkotói. A festett mészkő sem ritkaság, sajnos. Én mindenképp lebeszélnélek ezekről a festett cuccokról.
2015. ápr. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és esetleg tudtok olyat ajánlani,ami nektek bevált,és nem festett,lehet bele ültetni növényt is?
2015. ápr. 21. 15:04
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Én mozdonyhomokot, durva szemű kvarcot és folyami sódert használok 1-4mm. Ezek keveréke a talaj de külön-külön is jó. Olyan akváriumba ahol nincsenek turkálós halak mehetnek a koptatott kőzúzalékok is, pl bazalt, gránit,zeolit. Keményebb vízhez márvány és mészkő.Jó még az osztályozott kavics is. Az a lényege a dolognak, hogy a nagyobb szemcseméretű zúzalék ill kavics közé érdemes keverni jól süllyedő homokot ami kitölti az üregeket, így az ázalék nem szorul a kövek közé. Nem vagyok ellene a gyári jó minőségű műtalajnak sem, de én nem használom ezeket, így ajánlani sem tudom.
2015. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Eredetileg ezek virágkertészetekbe szánt dekorkavicsok, virágcserepeket díszítenek vele, van nekünk most is otthon, egességre ártalmatlan akril bevonat van rajta, bekeveredett akvarisztikába mert nem mérgező a halakra nézve.

Három gond van vele, talajlakók ledörzsölik róla a bevonatot ami emészthetetlen, volt ilyen jellegű pusztulás is.

A másik, hogy a bevonat alatt könnyen formázható mészkő van ami ha elő jön keményíti a vizet.

Harmadik a rothadás, nem porózus át ázásra képes kövek, így baktérium megtelepedés szempontjából nullák, nem továbbítanak tápanyagot a növények gyökeréhez, példa talaj tabletta, vagy a víz tápanyag tartalma, szabályos szemcseméret van, nincs kisebb nagyobb így van rés, bele keveredik a haltáp, mulm, így rontja a vízparamétereket.

Rengeteg negatívum van, közvetlenül nem mérgezőek ez az egy ami pozitívum.

2015. ápr. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze a lényeget kihagytam ami az ára, pofátlanul drága, a jbl manadonak 400ft literje ha 10 literesbe veszed, némelyik ázsiai agyag talaj sem sokkal drágább, sőt....


Ezeknél van kilós meg 0,7 literes, szinte mindegy mert az 1 kg nincs 1 liter.

[link]


Drágábbak mint némelyik agyag talaj ami vizsgázott már akváriumban.

2015. ápr. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 22. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!