Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok, az első akvárium...

Kezdő vagyok, az első akváriumról tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék halakat tartani, a hétvégén kerül hozzám az akvárium. kb. 25 l-es lesz.

A kérdése(i)m a következő(k):

-Hogyan fogjak hozzá? - először a kifőzött apró szemű kavicsot helyezzem el, és ha feltöltöttem vízzel, mennyi ideig kell menni a szűrőnek, hogy bele tudjam rakni a halakat?- kavicsit, vagy homokot rakjak?

- olvastam, hogy guppikat, szifókat, mollikat, plattikat ajánlanak.- más egyéb halfaj? - a vitorláshal nagyon nagy falat lenne nekem?

- a 25 l körüli akváriumba kb mennyi halat lehetne tenni? Algaevő halakból melyiket ajánljátok?

-Neonhalakból mennyit érdemes venni, hogyha guppikat is szeretnék tartani?

Nagyon sok kérdésem van még.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. ápr. 22. 14:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
25 literes akváriumban csak növendék halakat tarthatsz átmeneti jelleggel, vagy csigákat, garnélákat. Halat nem.
2015. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Erről oldalakat lehetne írni.

Ezt olvasd el kezdésnek, sok kérdésre választ fogsz kapni.

[link]


25 literbe sajnos nem sok választási lehetőséged van a halak terén. Szigorúan nézve nem is lenne alkalmas halak tartására, a törvény minimum 30 literes akváriumot ír elő. 25 literbe vagy tartasz 1 hím bettát, vagy 3-4 hím guppit. (szifónak, mollynak, vitorlásnak, neonnnak sajnos kicsi nagyon ez az akvárium)

2015. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 25 liter tényleg nem nagy, nem is szeretnék nagyon sok halat tartani...

2015. ápr. 22. 15:14
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Félre értettél ,amiket felsoroltam ezeknek nem egybe sok hanem külön külön is.

Ismétlet 2 alternatíva van: - 1 hím betta, - 3 hím guppy

2015. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*ezeknek külön-külön is kicsi
2015. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Értem,mit mondasz.

Igazából még nem került hozzám az akvárium, csak annyit mondtak, hogy 20-25, esetleg 30l-es.

2015. ápr. 22. 15:24
 8/18 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon ajánlom hogy megvedd... Egy ilyen kis akváriumban nehéz beállítani az egyensúlyt, minimum 50-60 literes lenne a legjobb, ha kezdő vagy. Ebben már lehet 8-10 guppit, vagy 12-13 fős nano hal csapatot tartani.


Ha kavics talajt szeretnél, figyelj arra, hogy ne mészkő legyen(amennyiben nem csak guppikat vagy plattikat szeretnél tartani), ezt sósavval tudod ellenőrizni, ha rácseppented a talajra és pezseg, akkor mészkő. A kavics talaj a növényválasztékot is igen csak lecsökkenti, csak a nagyon igénytelen növények bírják, vagy amelyeket tárgyakra kell kötözni. A homok egy fokkal jobb talán, de ez sem a növények álma.


Az akváriumot járasd három hétig, teljesen úgy, mintha halak is lennének. Működjön a szűrő a fűtő a világítás és pár naponta szórj be egy kis haleledelt is, hogy el tudjanak szaporodni a lebontó baktériumok a szűrőben.

Miután megvan a három hét, két részletben telepítsd a halakat, minden héten csinálj 25-30%-os vízcserét, a szűrőt akkor takarítsd, mikor láthatóan csökkent a teljesítménye. Ajánlott két szűrőt használni ekkora akváriumnál, mert így ha külön-külön takarítod őket, akkor nem zavarja meg annyira az egyensúlyt az akváriumban.


A felsoroltak közül csak a guppi és a platti tartható ekkora helyen, viszont a korábban említett nano halakból sok faj kapható. Innen a csapvízben tartható fajok megfelelőek neked: [link]


Olvasnivaló:

[link]

[link]

2015. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszod!

Kis nano halakból ebben a 25 l-es akváriumban lehet 6-8db-ot tartani?

2015. ápr. 22. 16:16
 10/18 anonim ***** válasza:
Vagy 4 endler guppi hímet bele lehetne éppen tenni.
2015. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!