Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik éri meg jobban? Ez...

Fütyicukor kérdése:

Melyik éri meg jobban? Ez lesz az első külső szűrőm. A tetra ex 800,28000 ft vadonatújonan, vagy találtam 17000 -ért egy Jbl cristal profi e 900 -at 17000 ft-ért de az használt. Melyik jobb?

Figyelt kérdés

2015. febr. 27. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én külső szűrőben csak újat vennék, kivéve ha ismerem a gazdáját és tudom, hogy folyamatosan ment és nem volt vele gond.
2015. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kütyü ***** válasza:
Nekem JBl cristal profi e 900-as van. éve megy ,csendes,nyom mint állat,szabályozható,100 lityis az aksim,nagyon ott van.Bár én újonnan vettem.van szervize és alkatrész is kapható hozzá ha kell.
2015. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kütyü ***** válasza:
évek óta
2015. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van tetra és van jbl is.


JBL, szinte azonnal le kell ragasztani a fölső kombi tálca gumi tömítését, én pillanatragasztóval ragasztottam le, feljön különben amikor emeled ki a fölső tálcát, széria hiba.A két kicsi előszűrő szivacsokat én kiszedtem, feltorlódik a szennyeződés, nem a legjobb megoldás. Más probléma nincs, patent, csendes, nem ereszt, nem csöpög, 4 éve teszi a dolgát.


Tetra, sokkal hangosabb mint a jbl, búg, de nem vészes, ha valakinek nincs viszonyítási alapja nem tűnik fel, a tömlő adapter mindig rágyógyul, törés határon jön le tisztitásnál, a tömlőadapter lefogató kallantyú gyenge anyagból van, vigyázni kell vele, az esőztető, könyökök nehezen jönnek szét szinte törés határon.

Tetránál még figyelni kell a csapokra, nem nyitnak ki rendesen, én egy fúróval, fém rúddal szoktam teljesen nyitott állapotba hozni, ha valaki letekeri a csillagcsavart átnéz a csapon tátja.

Még arra kell figyelni terránál, ne menjen a vödörbe kosz, oda ahova a fejtömítés beül, akkor szokott csöpögni, folyni, más úgy nincs.


A tetra mellett szól a kicsit nagyobb flow, a tetrát szoruló mizériái ellenére jó szűrőnek tartom, jobban kell rá figyelni mint a jbl re, több türelem kell hozzá, ár érték arányban mindkettő jó.

2015. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A légtelenítő gomb kimaradt, azt egyiknél sem kell, meg nem is lehet sokáig nyomkodni, beragadnak, ereszthetnek, ez szinte minden szűrőnél így van.
2015. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!