Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szűrőkkel kapcsolatban. Első...

Adamrabbit kérdése:

Szűrőkkel kapcsolatban. Első akváriumom beszerzését tervezem.100-150L van betervezve. Ehhez keresek szűrőt és érdekelne, hogy kinek mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Mivel hálószobában lesz, megfelelő működés mellett a legfőbb szempont a csendes működés- a víz nem, a gépi hangok viszont idegesítenek. egyelőre belső és külső is szóba jöhet. ezek alapján a következőkről hallottam jót: belső Newa Cobra 130 JBL CristalProfi i 100 Eheim 2010 külső: szinte mindenki a JBL CristalProfi e901-t ajánlotta Ki mit gondol? üdv

2015. ápr. 22. 14:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
A külső és a belső között jelentős árkülönbség van ugye tudod? Ráadásul a külső elég nagy helyet foglal az akváriumon kívűl. A külsőbe megfelelő szűrőanyag is kell az sem két forint. Szóval ez szerintem csak pénz kérdése. Ha van pénzed és helyed(!) akkor mindenképpen külsőt vegyél. Én EHEIM párti vagyok és elfogult szóval azt ajánlom (2073,vagy akár 2075)
2015. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A belső szűrők sokkal hangosabbak, érdemes külső szűrőt nézned a hálószobába

A JBL jó, elég halk, a tetra és az atman se rossz, ha a pénz nem számít akkor ehiem. Ezen szűrők alkatrész ellátottsága megoldott.

2015. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én atman cf 1200-at vennék. (Amúgy a tetratec ex 1200-at ajánlanám, de az kicsivel hangosabb.)

Persze a gyári szűrőanyag mindkettőnél felejtős.

2015. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem eddig csak egy külső szűrőm van/volt, a tetratec ex 1200 plus. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve minden szempontból, szerintem nagyon halk, szinte semmi hangja sincs, egyáltalán nem zavar, pedig az ágyam mellett szabadon áll, nem szekrényben. 100-150 literhez tökéletes szerintem.


Ha tényleg van olyan külső szűrő, ami ennél is halkabb, akkor annak NINCS SEMMI hangja, ebben biztos vagyok!

2015. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Először is el kell döntened, mekkora lesz az akvárium, mert egy másfélszeres méret nem jelentéktelen különbség.


Ami a külső belsőt illet, akár mindkettő is lehet, főleg, ha a felső határ, a 150 liter lesz végül.

Amúgy se árt, ha véletlenül baja van az egyiknek, a másik egy alap szűrést még tud csinálni.


Meg van olyan szitu, (ne legyen, de előfordulhat) hogy a szűrést le kell állítani, O2 beoldás viszont szükséges, ilyenkor is nagyon hasznos, ha 2 szűrő van.


Illetve a klasszikus felállás az az, hogy belső szűrő víz keringetésre, mechanikai szűrésre, a külső meg biológiaira.

Nyilván vannak átfedések, és 1-el is megoldható, de 2-val jobb.


Ami a hangot illeti, nem azon múlik, hogy külső vagy belső.

Alapból mindegyik gyakorlatilag néma.

A nagyobb teljesítményűeknek van egy halk morajló búgása, de ez inkább a nagy teljesítményű külsőkre jellemző. Ehhez a mérethez, pláne ha belső is lesz, akkor inkább kis-közepes teljesítményű külső kell.


A márkákat tekintve:

Eheim, Tetratec, JBL, Atman.


A kapacitásuk nyilván a végső mérettől függ, de pl amiket belsőből írtál, az még 100 literhez is visítva elég!

2015. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezzel vitatkoznék utolsó, nekem bármilyen belső szűrőm volt, egyik se volt néma. A külsők halkabbak.
2015. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!


egyik céggel felvettem a kapcsolatot,ennyi lenne egy 144-es akvárium:

bútor 40

akvárium tetővel 35

jbl 901 35

az összeg elgondolkodtató, nem gondoltam volna (!), hogy ennyit kellene majd rá költenem. ráadásul a szűrő elfoglalja a bútor jelentős részét, amit szeretnék használni.


Ezért az alternatívám 112 L :

bútor 35

akvárium tetővel 25

eheim pickup 2010/2012 8


Egyetértek a kommentekkel, ez tényleg hely és pénz kérdése. Viszont mindkettőre meg kell szabnom egy határt.

2015. ápr. 24. 08:26
 8/13 anonim válasza:

Nem tudsz magad ( rokonaid, ismerőseid) segítségével vagy akár egyedül összerakni a bútort? Fele annyiból meglenne, csak vágatni kell bútorlapot és összecsavarozni mondjuk konfirmátor csavarral.


Aztán arra is felhívnám a figyelmedet, szinte 100% hogy a tetőbe épített világítás gyenge lesz az akváriumodhoz. Tehát a világítást is esetleg érdemes lenne külön megcsinálni. Vagy akár az eredeti tetőt megbuherálni, hogy beleférjen még pár világítótest.


Nem tudom mit szeretnél tartani benne, de ha lesznek növények akkor a 0.5W/l ami szükséges lenne, ez a 112 L esetében ugye 50-60 W. Szerintem a gyári tetőben max 36 W lesz ami kevés.


1.voltam

2015. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igazad van, sőt, ezekre én is gondoltam...

viszont: sem az akváriumokhoz, sem a barkácsoláshoz nem értek, nincs gyakorlatom. De tervezem, hogy lesz.

Elképzelhető, hogyha nekiállok és magam szerelem össze bútort, jobb lesz, mint egy gyakorlott szakember munkája. De maradjunk őszinték... a közepes vagy gyenge minőségre legalább is statisztikailag nagyobb esély lenne. Másrészt elég nagy teher az akvárium, nem szeretnék romokat találni, mikor egyszer hazamegyek.


A világítással kapcsolatban, valamiért mindenütt a 18 wattos tetőket nyomják. csináltathatnék alumíniumot és hozzá világítást persze plusz 40ért. Vagy akár magas is elkészíthetném, de itt megint az előző probléma, a barkácsolási tapasztalat hiánya áll fent. Talán egy vagy fél év múlva nem lesz probléma.


A fentiek figyelembe vételével kész készletre pályázom, még akkor is és tudva, hogy drágább, mint az otthoni megoldások.


hogyha a 18wattos csöveket kicserélem magasabbra, azzal azt hiszem, hogy jobb eredmény érhető el? talán az egy járható út... vagy hosszabb távon kompatibilis led vagy a foglalat/ a tető cseréje.

2015. ápr. 24. 10:01
 10/13 anonim válasza:

A 18 W nagyon nagyon kevés lesz 112 Liter fölé kivéve ha nem lesz növény. Ha lesz növény akkor a korábban írt 0.5W/l a minimum. És itt is csak a anubiasok,cryptok, mohák, esetleg echinodorusok, microsorum fajok lesznek jól. Ha afrikai sügeres akvárimut csinálsz növénymentesen akkor ott nemigen lesz növény ott a világítás nem annyira fontos.


Aztán sajnos nem olyan egyszerű csak úgy kicserélni a csövet. nem tudom mennyire értesz hozzá, de a fénycsövekhez ún. előtét is tartozik de azok csak bizonyos teljesítményhez valók. Szóval ha van egy 18 W-os fénycsöved a tetőben, akkor valszeg egy ahhoz tartozó előtét is lesz és így hiába teszel bele 36W-os csövet nem fog működni, mert ahhoz az előtétet is ki kellene cserélni.


Ha nem akarsz barkácsolni, akkor talán az a legjobb, ha egyedi tetőt gyártatsz valahol és megmondod mekkora fényt szeretnél bele. Ehhez viszont körbe kellene olvasnod, ma már rengeteg korszerű fényforrás van (T5-os csövek, LED-izzók, kompakt fénycsövek), hogye ledöntsd mit szeretnél. És manapság már inkább nem is a W/l számít hanem inkább a lumen/l.

2015. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!