Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bazalt talaj megdobta a pH-t,...

Bazalt talaj megdobta a pH-t, a legmagasabb szintre. Mivel csökkentsem?

Figyelt kérdés

A bazalt új, ázott és most forráztam ki, betettem rá a vizet, megmértem a pH-t, és kiugrik a skáláról olyan magas.

Mivel csökkentsem le? normális ez?

Ha sikerül beállítani, nem fog ingadozni a pH?



2015. ápr. 23. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Kivétel nélkül minden talaj változtat a vízparamétereken, (kivétel az akváriumba alkalmatlanok) van ami emeli, van ami csökkenti az értékeket, legyen az keménység vagy ph érték.


Alapból tehát normális jelenség, én nem csinálnék semmit. X idő múlva stabil lesz, addig ha kompenzálni akarod az értékeket csak ingáztatod le-fel a ph értéket, attól rosszabb meg nincs, károsabb mint egy stabil de magasabb ph.

Ott a manado, emeli nem is keveset az értékeket, soha senkinél nem okozott problémát ez, páran mérték, ők aggódnak csak egyedül.

2015. ápr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"páran mérték, ők aggódnak csak egyedül."


Én is mértem annó, hogy a manado az egekbe küld mindent, próbáltam tenni ellene, majd rájöttem, hogy nem lehet, hiába kevertem ki 10nk vizet, másnap 20nk volt, a halak élnek virulnak, nem lett semmi gond.

2015. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen ez lesz, várok most vele, addig is fut üresjáraton. A víz is elég kemény, 19 nk-s, az is dob még a pH-n.
2015. ápr. 23. 16:25
 4/6 Platypus ***** válasza:
Igazából a bazaltnak pont nem lenne szabad ezt csinálnia. Biztos vagy benne hogy bazalt és nem feketére festett mészkő? Utóbbi elég gyakori a halasoknál. Esetleg még meszes szennyeződés is lehet benne.
2015. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a bazalt is emelt, igaz nem sokáig, és nem sokat. Olyan köveket használok mint amivel a vasúti töltések vannak kirakva, amikor betettem 10-15 kg körül az egyik akvába, keményedett a víz, és felment a ph.
2015. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Cserés lett végül, elteszem nehezebb időkre. Egy valami viszont nem világos, miért van poshadt szaga? Ázott, kifőztem, és olyan szaga van mint egy felmosó rongynak.
2015. ápr. 24. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!