Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy volt képes szaporodni a...

Hogy volt képes szaporodni a plattim hím nélkül?

Figyelt kérdés

Anno volt egy hím ami több mint 4 éves volt így az elpusztult sajnos és mielőtt elpusztult kb 1 héttel előtte volt egy új nőstényem, egyszer még szaporodtak de abból egyetlen ivadék sem maradt mivel megették mindet a sziámi harcoshallal. Ez volt még szilveszter előtt valamikor 1-2 héttel. Azóta ugye van a sziámi harcoshal, 1 db nőstény platti. És ma vettem észre hogy egy kis hal úszkál, nem tudom milyen fajta, de ez elvileg lehetetlen, nem értem hogy lehet hisz a harcoshal már több mint másfél éve van meg és egyedül van fogalmam sincsen milyen nemű a nőstény platti meg már majdnem fél éve nem látott farkat.

Nem tudom most hogyan lehetett akkor kishal?

A harcoshal felcsinálta a nőstény plattit? Ez gondolom hülyeség de más megoldást nem tudok.


2015. ápr. 23. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy szűznemzéssel vagy maradt benne spermium.
2015. ápr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A szűznemzést komolyan írtad vagy csak viccelődsz?


Meddig képes tárolni a spermiumokat?

Akár ilyen sokáig is?

2015. ápr. 24. 00:41
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Pontos adattal nem szolgálhatok de sokáig képesek a spermiumtárolásra. A szakirodalom hónapokat említ.
2015. ápr. 24. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Komolyan írtam a szűznemzést is. Egyes halaknál előfordul. Meg olyan is, hogy ha 2 azonos nemű hal van, akkor az egyik átalakuljon ellenkező neművé. Ezek pár fajra jellemzők és. Nem tudom, hogy a platti képes-e rá, azért valószínűbb, hogy "eltárolta" a spermiumokat. Az, hogy egy teljesen más halfaj ívott volna vele és szülessenek kis halak, az kizárt.
2015. ápr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
A platty simán tárolja fél évig az ivarsejteket.
2015. ápr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak a tengeri bohóchal képes nemváltásra. A szifó se a tévhittel ellentétben, a nősténynek hitt hal, az alfa hím dominanciája, elnyomása miatt nem fejlődik ki rendesen, és mikor az egyedüli hímnek hitt hal elpusztul, akkor a nősténynek hitt hal hímmé "alakul".
2015. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
xifóval ha van összeívhat de amúgy tárolta a spermiumokat ha xifó nincs
2015. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezekre a dél-közép-amerikai elevenszülőkre jellemző, hogy ha egyszer párosodott, akkor utána baromi sokáig tud halakat "szülni".
2015. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmilyen más hal nincs fél éve ami kompatibilis lenne a hardverével szóval biztos vagyok benne hogy csak ez a "tárolás" dolog lehet.
2015. ápr. 24. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!