Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudtok jo szurot 80 literbe...

Tudtok jo szurot 80 literbe ami nem annyira draga?

Figyelt kérdés

#BJoci
2015. ápr. 25. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Drága az mindig relatív, van aki vesz 3-4 darab 3-4000ft-os szűrőt mire jut velük valamire, az akva beüzemelésétől számítva sokan elég magas összeget költenek szűrőre, sokszor a hang ami idegesítő, kezdetben ha nem is hangos a gagyi, pár hónap múlva traktor hang jön k belőle.


80 litert egy 500-600 liter/óra körüli belső szűrővel szépen lehet szűrni, olyat kell venni ami magasságra befér.

Eheim, aquael szűrők jók, utóbbival nekem csak pozitív tapasztalataim vannak, lassan 4 éves szűrők és még mindig némák, eheimről meg általánosságban mindenki odákat zeng.


Aquael fan2-fan3 vagy eheim 2010-2012 amelyik magasságra befér.


Persze vannak külső szűrők is, az egy más kategória, kényelmesebb, praktikusabb, a vízminőség, vizuális tisztaság is teljesen más mint egy belső szűrőnél, persze drágábbak.

2015. ápr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az en szuromre 800l/ora van irva
2015. ápr. 25. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A méret is fontos. Nagyobb tartály = több szűrőanyag = több szűrőbaci.


Az Aquaelt én pont a szűrőtöltet mérete miatt menesztettem az akváriumomból, most Eheim Aquaball van, boldog vagyok vele (és a halaim is).


A másik, hogy a gyártók barokkos túlzásokba esnek az ajánlások terén. Én nem igazán értek a technikához, a saját szűrőimet is a GreenAqua webbolt ajánlása alapján választottam ki - az nekem, köszönöm, bevált :) Mondjuk én alul is telepítem az akváriumaimat.


Ahhoz a hallétszámhoz, amit te szeretnél tartani a 80 literes akváriumodban én inkább külső szűrőt néznék. Használtan természetesen olcsóbb, viszont a jó üzletre vadászni kell. Még szerencse, hogy nem hajt a tatár, ugye?

2015. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mi a kulonbseg a kulso es a belso szuro kozott? miyen nevet adjak az egyetlen tulelo foltospancelos harcsamnak?
2015. ápr. 26. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!