Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ipolyban fogott folyami gébet...

Ipolyban fogott folyami gébet vagy más fogott halakat lehet adni ékszerteknősnek? (fagyasztva/élőn)

Figyelt kérdés

2015. ápr. 28. 07:02
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Persze a teknős fő tápláléka a nyers hal, ez lehet élő, vagy darabolt. A fagyasztottat ki kell olvasztani hideg vízben, vagy levegőn és méretre kell vágni. A tekinek nem szabad megpucolni, vagy kiszálkázni a halat,sőt kibelezni sem. Az a legjobb ha egészben kapja a kishalat, természetesen a nagyobbakat darabolni kell, de minden részéből kapjon.
2015. ápr. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nyílvánosság előtt nem dicsekednék azzal, hogy a teknősömet védett hallal akarom etetni!
2015. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
2009 óta nem védett. Eleve nem értem miért volt az, nem őshonos és sok helyen egyenesen inváziós. A teknősnek valóban szőröstül-bőröstül a legjobb a hal, néhány esetben az erős úszósugarakat ajánlott levágni. Szerintem a fagyasztott szerencsésebb, kisebb eséllyel fertőzik meg a teknőst bélférgekkel. Ajánlott nem pontyféle halakat fogni, mert ha túl gyakran kap pontyfélét, akkor B-vitamin hiánya lehet.
2015. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
dicsekedni? Csak azért kérdeztem mert legtöbbször csak folyami gébet tudunk fogni.
2015. máj. 2. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
NEM IS TUDTAM HOGY AZ IPOLY VIZE MÉRGEZETT. De máshol kifogott halat nyugodtan adjál a brekinek.
2015. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és amit az ipolyban fogtunk és le van fagyasztva az jó?
2015. máj. 3. 12:10
 7/8 Meridián1 válasza:
Adhatsz neki fagyasztott halat is, csak előtte olvaszd ki...
2015. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért kell kiolvasztani? Talán eltöri a fogait ha kemény?
2015. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!