Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumi halak érzékenyebb...

Az akváriumi halak érzékenyebbek az oxigénhiányra mint a folyami vagy tengeri (nagyobb) halak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 20:12
 1/7 Platypus ***** válasza:

Általában nem. Egy hal oxigénigénye attól függ, hogy a természetes élőhelyén milyen állapotokhoz alkalmazkodott. Az akváriumi halak nagy része trópusi mocsarakból és szerves anyagban gazdag vízfolyásokból származik, ahol nem valami magas az oxigénszint.

De a viszonyításhoz nem ártana azt sem tudni, pontosan milyen folyami vagy tengeri halakra gondolsz. Egy folyó felső folyásánál például kifejezetten magas oxigénigényű halak élnek, egy iszapos lassú szakaszon meg átlagosak.

2013. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert egyszer egy szupermarketben a kasszánál az előttem álló vett egy halat, gondolom ponty volt. Feltette a szalagra és a hal még élt, csapkodott stb. Ebből következtetni lehet arra, hogy elég sokáig bírhatják levegő nélkül. Ugyanakkor egyszer egy ismerősöm kivett egy akváriumból egy aranyhalat "kíváncsiságból", és a hal néhány másodperc után meghalt. Ebből gondoltam.
2013. nov. 16. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Az átlagos akváriumi halaknál a ponty és az aranyhal is sokkal több oxigént igényel.Az más hogy a ponty vergődik a szatyorba ami egyébként állatkínzás de a attól függetlenül hogy szárazon elkínlódik sokáig normális vízben sok oxigént igényel.És nem csak azért mert nagy hanem mert a hideg vízben több az oxigén általában.
2013. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
Megfelelő körülmények között egy aranyhal is képes órákig életben maradni szárazon. Az ismerősöd halálos sérülést okozhatott a művelet közben.
2013. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 reptoid ***** válasza:
Az biztos. Kiskoromban mikor vettünk élő pontyot, akkor az még elvolt simán egy napot a fürdőkádban, pedig szárazon hoztuk haza, és még lehet fejbe is húzták a boltban.
2013. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De milyen halálos sérülést okozhatott? Az által, hogy megfogta?
2013. nov. 16. 22:25
 7/7 Platypus ***** válasza:

Nem voltam ott és nem vagyok látnok sem. Ami viszont tény, hogy néhány másodperc levegőn meg sem kottyan egy aranyhalnak. A hal halálát valami egészen más okozta.


Ezt az oranda aranyhalat például hosszú percekig műtik levegőn, és utána vidáman úszkál:

http://www.youtube.com/watch?v=NeVFKlwdY8A

2013. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!