Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi ideig kell ennek a...

Mennyi ideig kell ennek a fénycsőnek világítania egy nap?

Figyelt kérdés
54 literes akváriumot vettem a fiamnak, van benne fénycső (Sylvania Aquastar) 15W, T8, 10.000K és szeretném automata szabályzóra kapcsolni, hogy ne nekünk kelljen ezzel foglalkozni. Mennyit világítson? Én 10 órára gondoltam, de nyilván függ a halak, növények, stb igényétől. Egy átlagra lennék kíváncsi, és arra, hogy mikor hány órakor kapcsoljon be reggel és mikor kapcsoljon le este. Nagyon köszi előre is mindenkinek!
2015. ápr. 29. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A fény intenzitása kevésbé lényeges, mint a nappal/éjszaka hossza. Trópusi vidékről származó halak és növények nagyjából a 12 órás ciklusokat kedvelik, mérsékelt égövieknél valamivel rövidebb a "nappal" és hosszabb az "éjszaka" időtartama, de ez egésznek nincs túlzott jelentősége. Lakó/hálószobában a benne élő személyek életritmusához kell igazítani a világítás kezdetét és végét.
2015. ápr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Sylvania Aquastar inkább tengeri fénycső, esetleg sügeresben használják még algát növeszteni, édesvíziben én nem világítanák semennyit vele, alga telep lesz az akváriumból, főleg az ecset alga van oda a fényéért.


Egyszerűbb ha beparkolsz egy villamossági bolthoz, "t8, 15 watt, 3 sávos, 6000-6500 kelvines, 860 vagy 865 ös (amelyik van) fénycsövet kérsz" 600-1000ft körül fogsz fizetni, az idéző jeles sort a villamossági boltban értik.


Ne akvarisztikában vedd, ott nem 500 lesz hanem lehet rosszabbat adnak 5000ft-ért.


Amúgy sylvaniába 1 fénycső esetén aquaclassic, vagy daylightstar jó neked.


2-3 fénycső esetén lehet kombinálni fentieket sylvania groluxal.


Világítási idő úgy ahogy ahogy az első leírta, mehet 12 órát, én két hétig kevesebbet javasolnék új fénycső esetén , max 10 óra, utána mehet a 12, mivel alacsony fényerőd van.


Jelenleg lilás alacsonynál is alacsonyabb a fényerőd, ennyi a különbség: https://www.youtube.com/watch?v=K7oVQ5OwgwQ


(nem te vagy egyedül akivel megetették a drága fénycsövet, és még nem is jó.

2015. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem etettek meg vele, készen vettem az egész akváriumot, vagyis felszerelten. Nem én raktam össze most kivételesen. Tizenéve még volt hozzá türelmem, most gyerek mellett ezt hoztam össze nem kevés pénzből, bár ha azt nézem, hogy origi új és fűtő, világítás, bioboxos szűrőrendszer 50€ volt, akkor nem is olyan rossz üzlet. Szóval rendben, akkor max. cserélek benne csövet, nem gond, köszi nektek.
2015. ápr. 29. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha vele kaptad akkor ok, nem olcsó fénycső, nemrég futottam össze egy Hercegszántói sráccal akire rásózták a boltban 9000ft-ért a két t5 Aquastart, rosszak voltak a színei az akvának, plusz szörnyen algásított neki.


Itt a Gy.K oldalon is volt sok ember akinek ilyen csövet adtak a boltban.

Osram lumilux 865 jó, nekem is bevált, igaz van sok más fénycsövem is, nem láttam nagy különbséget egy 6000 kelvines G.E fénycső, és egy 6500 kelvines között, szépen nőttek mindkettő alatt a növények, a színek is jók.

2015. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!