Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy fénycsőnek meddig kellene...

Egy fénycsőnek meddig kellene bírnia világítani?

Figyelt kérdés
1 éve van meg az aksi, de már másodszorra vettem bele fénycsövet, mert kiégett. Ismerösöm azt mondja ezek sokat vannak használva, mindennap, 10-12 órákat, és ezért égnek ki fél évente. De, azt hallottam egy évig is bírniuk kéne. Melyik igaz?
2010. júl. 13. 14:34
 1/8 Doruss ***** válasza:
Nem tudom, mitől éghet ki, mert nekem is kb. tíz órákat van bekapcsolva, de az első akváriumomat másfél évig használtam, annak a fénycsöve végig bírta, már azt nem használom, karácsony óta van új akváriumom, abban se égett még ki. Szerintem bőven bírniuk kéne egy évig. Nem lehet más oka annak, hogy kiég?
2010. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, az első cső, az valami gagyi volt, mert az aksihoz adták, és ismerösömnek is hamar kiégett. De, ez Wave, ami nem olyan rossz. Jó mondjuk 2500 ért nem is várhaok hű, de jót...:)
2010. júl. 13. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 éve van az, amit az aksihoz adtak és minden nap meg legalább 12 órát. Viszont a szűrő meg a világítás ami volt hozzá 1 éven belül tönkrement.
2010. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valami rosszul van bekötve, vagy valami szerelvény nem odaillő, vagy valami van vele, mert tényleg évekig kéne bírni. Nem vagyok egy műszaki himalája, fogalmam sincs mitől lehet ez, de tovább kéne bírniuk.


Viszont! Még egy átlag napfényes fénycső úgy ahogy elketyeg 1,5-2 évig, de a spektrum összetétele idővel eltolódik, deformálódik. Ezért ezeket is cserélni illő 1-1,5 év után.

Ha viszont valamivel speciálisabb csőről van szó, pl. egy jól belőtt növényes cső, vagy egy 5 sávos 90% fölötti színvisszaadású napfényes cső, azokat félévente le kell cserélni, mert amellett hogy nem tölti be a funkcióját, egyéb dolgokra is rossz hatással lehet. (Növények, algásodás stb)

2011. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Doruss ***** válasza:
Szerintem próbálkozz valami márkásabb, minőségi csővel... Talán többre mész vele. De biztos nem műszaki hibás? Nincs baj az érintkezéssel, a bekötéssel? Biztos páramentes? Nekem a szettes akvárium gyári világítása másfél év után még mindig működik. Talán próbálkozz valami jobb márkával.
2011. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bármelyiknél előfordulhat gyártási selejt, nem hiszem hogy ez márkától függ. Nekem döglött már be drága neon 3 hónap után, és élt évekig olcsó gagyi neon. Meg volt olyan gagyi is, ami csak fél évig bírta.


Persze ha már több neon is kiég ugyanabban a foglalatban, az már gyanús. Hát vagy a gyújtó teszi tönkre, vagy az elektronikus előtét ad neki túl nagy feszültséget. Ezt tudom elképzelni.

2011. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mr.G ***** válasza:
Én házilag barkácsoltam aksitetőt és hozzá világítást. A legolcsóbb armatúra és a legolcsóbb neon ment bele. Az aksis speckó fénycsöveknek is bírniuk kell legalább egy évig attól függetlenül, hogy milyen spektrumon vagy frekvencián működnek, hiszen ugyanaz a méretük (szabvány)és nem kell hozzájuk más trafó sem. Ugyanolyan armatúrát kötöttem be a haveromnak is, mint amilyen az aksimban van csak neki hangulatvilágításnak kellett UV csővel. Szóval nem értem, hogy mi lehet a gond, hiszen több áramot sem kaphat, mert minden fénycsőarmatúrában van biztosíték.
2011. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Wave csövek, nem tudom mennyire márkásak.
2011. ápr. 6. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!