Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért gondolja itt mindenki,...

Miért gondolja itt mindenki, hogy a kisállatkereskedésben az eladók mind rosszindulatú, csak a profitra törekvő, hozzá nem értő emberek?

Figyelt kérdés

Feltesz egy kezdő (pl. akvarista) itt egy kérdést, egyből azzal jönnek, hogy áá ne hallgass az eladóra, nem ért hozzá, csak kereskedelmi végzettségű, lényeg hogy eladjon, stb?

Honnan tudják, hogy neki nem ez a hobbija, nem érdekli (lehet pont azért ment oda), és hasznos tanácsot is tud esetleg adni?


2015. máj. 2. 13:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A hazánkban őshonos egyetlen teknősfaj, a mocsári teknős is azért lett veszélyeztetett, mert a megunt ékszerteknősöket kirakják az emberek és azok is tudnak szaporodni a vizeinkben. Továbbá az sem volt semmi, amikor félméteres aligátorteknőst találtak valamelyik tónál és egy kisgyerek vette észre, mert azok a teknősök is megélnek nálunk, megfelel nekik a klíma.


De tökmindegy már, az emberek össze-vissza dobálják a halaikat is. Pl a naphal megeszi a mi halaink ikráját, így nem tud felnőni a ponty. Kihalni nem fog, mert rengeteg tógazdaság foglalkozik pontytenyésztéssel, ez egy jó üzlet. Rengeteg természetes tavat tesznek tönkre amiatt hogy pontyokat tenyészthessenek, valamiért azt szeretik. a ponty egy ilyen magyar mánia, pedig rengeteg finom halunk van még ezen kívül. Én szeretem a sügeret, a harcsát, a pisztrángot. Azt is tenyésztik, meg a boltokba is kerül, úgyhogy nem fognak kihalni.


Viszont van pár olyan hal, aminek nincs gazdasági haszna, az ilyen cifra kölönte, compó, meg van rengeteg ritka szép kis hal ami problémás és azok 30 év mulva szerintem erősen megfogyatkoznak.


Vagy kecsege, hát nem tudom annak még talán van valami gazdasági haszna, de nem nagy. Kicsit elkanyarodtam a témától, bocsi.

2015. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 raptorus ***** válasza:
Sajnos "karrierem" során vagy 15-20 kisállatkereskedésben dolgozóval beszéltem/gettem 2-3 mondatnál többet (kolozsvári statisztika)...s biza' hamar kiderült, hogy ebből 2(!) azaz kettő darabnak volt fogalma (nem feltétlenül húúúdenagy szakember, de értelme normális válaszokat/dialógusra volt képes) a halakhoz (az egyik egy hozzám hasonló hobbista, a másik meg egy idősebb bácsi, aki maga is tenyésztett nagyban díszhalakat)...a többi...szünet. Ilyen tekintetben pl nagyon kellemes meglepetés volt a szegedi Trópus, ahol tényleg tudtak válaszolni a tartással kapcsolatos kérdésekre, érződött a válaszokon, hogy tudják miről beszélnek...de sajnos ez elég ritka :(
2015. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 raptorus ***** válasza:

...hogy konkrétat válaszoljak: a kereskedő válaszaiból/tanácsaiból hamar rá lehet jönni, hogy van-e fogalma bármiről, vagy csak eladó. Igen, volt, hogy 30 litres aksiba adtak el kölyök plekót (!!!) mellettem, jött, hogy nekiugorjak...sajnos nagyon sok a fogalmatlan, aki csak azért van ott, hogy estére/hét végére a polcokat kiüríttesse....vagy demonstratív jelleggel kicsi aranyhalat mutogatnak egy nano-akváriumban (tény, kihúzza egy ideig...egy ideig), s jön a fogalmatlan vevő, aki azon nőtt fel, hogy Tom és Jerry-ben az aranyhal mosolygott az öt litres gömbaksiban...s megveszi...az eladó meg eladja neki.


Itthonról én is adogattam el halakat, de valahogy kötelességemnek tartottam figyelmeztetni, hogy egy 60 litres aksiba nem jó ötlet 15 szifót s 10 guppyt bepaszírozni (bár ezzel magam ellen beszéltem...de nyugodt volt a lelkiismeretem)...azonban elég kevés az ilyen :(

2015. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!