Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 fénycsöves világítású...

3 fénycsöves világítású akváriumhoz milyen csövek a jók?

Figyelt kérdés

Most tervezek egy 100 literes akváriumot összehozni. 40 cm magas lesz, 3 db 18W-os fénycsővel. Olvasgattam már, sokan írják, hogy jó lenne bele növényes cső is, de én tartok tőle, mert nagyon kezdő vagyok, nem akarok problémát.

Ezért:


1. 3 db 18W-os, 865 fényszínszámú cső jó lenne közepes fényigényű növényeknek?


2. vagy ha 2 sima + 1 növényes, akkor melyik legyen a három cső közül a növényes?


2015. máj. 3. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Növényes csövet erősebb szűrés mellé jó tenni, lehetőleg külső szűrő legyen.


Csinálhatsz olyat, hogy beteszel 2db 865 fénycsövet, mondjuk osram lumilux, annak 1000ft körül van darabja, a harmadik cső meg lehet olcsóbb fénycső is, G.E, vagy polylux xl, ezek 500ft körül mennek, 860-as fénycsövek, azaz 8.. 80% szín visszaadású, .60 6000 kelvines.


Ha beindult az akva, megy minden rendbe, akkor lecserélheted az 500 ft-os fénycsövet jobb növényes fénycsőre.

Sokan belendülnek a növényezésbe, ilyenkor egy sylvania grolux nagyot dob a növényeken, sokkal szebbek lesznek.

2015. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én erős külső szűrőt tervezek venni. Vagyis, ha lesz egy erős külső szűrésem és 3 db 865-ös osram lumiluxot szerelek be, akkor ez nem fogja megakadályozni, hogy a növények szépek legyenek megfelelő tápozás mellett?
2015. máj. 3. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!