Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 78 literes akvariumba...

Egy 78 literes akvariumba mennyi (db) es milyen (fajta) garnelakat tartsak? Mit ajanlotok? Van mellettuk meg 9 kissebb ponytlazac

Figyelt kérdés
Koszi

2015. máj. 3. 21:37
 1/8 raptorus ***** válasza:

Ha jól értem, kezdő volnál garnéla-ügyben...ezesetben mindenképpen red cherry/cseresznyegarnélákat ajánlanám (ha sikerrel jársz, utána lehet próbálkozni a többi, "cifrább" fajjal). Ebből, ha van növényed ahova a kicsik elbújjanak, 5-8-10 db bőven elég, ennyiben már tutira van nőstény, s ha a feltételek adottak, 2-3 hónap múlva több tucatnyian, akár 100-n is lesznek majd :)


A szűrővel érdemes kicsit vigyázni, be ne szippantsa a kicsiket s nagyokat, én egy ritka lyukacsos harisnyát húztam rá, ami nem befolyásolja az áramlást, de megállítja a szippantónál örvénybe kerülő kis idétleneket :)

2015. máj. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tomaszcool ***** válasza:
Red cherry teljesen jó kezdésnek. Olcsón hozzá lehet jutni, szívós és gyorsan szaporodik. Kb 8-10 kezdésnek teljesen jó. Ha használsz carbot, akkorazzal vigyázni kell, mert nem tűrik jól.
2015. máj. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahha koszi. Es 10 neon meg 6 corydoras melle mar ne menjen?
2015. máj. 4. 20:19
 4/8 tomaszcool ***** válasza:
Ha van rendesen növény és viszonylag "nagyobb mennyiségű" moha, akkor szerintem mehet bele garnéla.
2015. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 raptorus ***** válasza:

Sem a cory-kkal sem a neonokkal nem lesz gond...nem mondom, hogy 1-1 apró/újszülöttet nem csippentenek el, de a populációdon nem fogod észrevenni a fogyást, ha egyáltalán lesz. Ha van növény, akkor az ifjú garnélák is el tudnak bújni, onnan arra meg a határ a csillagos ég :)

Jó szórakozást hozzájuk!

2015. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi. Rendes vagy. Es 7 db nem lesz sok? Marmint 9-10 neon es 6-7 cory mellett? Am 80 liter nem 78
2015. máj. 5. 18:01
 7/8 raptorus ***** válasza:
Hát, amennyire lehet, a halak létszámát tartsd "lenn", 8 neon s 5-6 cory elég lesz. A garnélák nem különösebben számítanak bele a halnépesség/akvárium egyenletbe. Simán rakhatsz be belőlük 6-8-10-t, utána úgyis szaporodnak, de akkor sem lesz gond, ha 50 lesz (nálam a 200-sban volt, mikor 200-t szedtem ki!, s nem borítottak semmiféle egyensúlyt, pedig van más hal is szépen)...
2015. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
okes. koszi. akkor 9neon 5 cory 7 garnela
2015. máj. 5. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!