Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot csinálnátok...

Viczena jozsef kérdése:

Milyen akváriumot csinálnátok egy 170L -es akváriumbol?

Figyelt kérdés

Adott hozzá 2x30W daylight és 1x30W Hagen PowerGlo vagy AquaGlo neon cső....

AquaNova NFC 1500 as Külsö szürő és egy 1200L/h belső AquaNova szürö...

JBL 200W os vizmelegitö

75L/h levegöztető dupla csőves...

Fekete és Fehér 2mm es aljzat...

Tippek



2015. máj. 6. 04:20
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Én tennék bele egy harcsát. Amikor megunnám, kivenném, és megfőzném. Aztán tennék bele valami mást.
2015. máj. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mekkora tapasztalatod van az akvarisztikában. Ha kezdő vagy, akkor olyan halakat kellene szerezni, amelyek viszonylag toleránsak a víz hőjére, keménységére...stb... Ilyen a guppi, xifó, platti, páncélos törpeharcsa (min.6db), neon (csapathal) A lényeg, hogy inkább kevesebb fajtából legyen több példány, mint sok fajtából, de kevés. Mielőtt (!) beüzemelnéd az akit, olvass utána hogyan kell csinálni szakosodott oldalakon. Pl akvarista.hu, akvafórum...stb..

Ha rutinos akvarista vagy, akkor érdemes a sügérezésbe belevágni, azok a legszebb akváriumi halak. Nekem a ramireziek a kedvenceim.

A felszerelésed nagyon jó, gyönyörű akváriumot lehet belőle csinálni.

2015. máj. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam 5 dolog lenne biztos:

- Göngygurámi (évek óta csorgatom rájuk a nyálamat, de a 112 literesemet kicsinek érzem nekik)

- Párduccsík (bár 112 literben éppen elférnének a jelenlegi berendezés és társítás)

- JBL Sansibar homok, fekete színben (más színben van, a talajlakóim IMÁDJÁK)

- Hatalmas darab ágas-bogas fa (Mit ad isten, épp lapul egy alkalmas darab a szekrény tetején! :D)

- Sok-sok növény (nálam alapvetően a Cyrptocorynék, Anubiasok, Vallisneriák szokták jól érezni magukat. De ehhez menne mindenféle Hygrophila, Jávai vízipáfrány is.)

2015. máj. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Írta valaki hogy szerinte a sügérek a legszebbek, de ez teljesen ízlésfüggő, nekem pl a lírafarkú szifó az egyik kedvencem. 1: szifót raknék bele egyszínű (talán kék) guppikkal. 2: neont talán vörösfejű lazaccal.
2015. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én tengerit. Mást már nem nagyon csinálok.
2015. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A gurámik nekem is tetszenek és öket mivel társithatnám....pl mennyi mértékben
2015. máj. 6. 18:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam a gurámik eddig minden halat elfogadtak, nyilván a pici élőlényeket, garnélákat, növendék halakat beverik, egy kékneon méretű hallal már nincs gond, teljesen passzívak más halfajokkal.


Erős szűrés kell, és dús növényzet. Sokat esznek, sok nitrát kerül a vízbe, ehhez nem ártanak intenzív fejlődésű növények, amik némi kiegészítő káliumos táppal tehermentesítik a vizet.


Főleg felszínre érő növények kellenek, napközben közöttük vannak, nem igényelnek úszóteret. A felszínre érő növények között alakítják ki a territóriumukat, nem tartják őket területvédőnek pedig majdnem azok, a sügéralakúak közé tartoznak.

Példa bal oldalon az egyik hím területe van: https://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI


Napközben mozgékonyak, főleg egymással kötekednek, este az aljzaton hevernek, pihennek.


Etetés: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA nálam artemia (sórák) a fő kaja, ragadozók, nem igényelnek növényi tartalmú haltápot, megesznek minden száraz tápot, de könnyen bélgyulladás lehet.


Aktív érdeklődő halak, létezik több színváltozat, nálam pár év múlva, ha a jelenlegi 3-4 éves állomány nem lesz, csak kéket tartok, létezik márvány színváltozat, de van külön kék is.


Kereskedésbe nehéz felismerni a kék változatot, ott átlag világos kék, amint jól szűrt vízbe kerül, jó kaját kap sötét kék lesz.

Társítani, szerintem bármivel, nem ők veszélyesek más halakra, a másik hal ne legyen zűrös, csipkelődős, agresszív stb.

2015. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

most ilyen nyövényeim vannak ezek jok gurámikhoz meg márnákhoz

2015. máj. 7. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!