Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot csinálnátok,...

Milyen akváriumot csinálnátok, amivel nincs sok gond?

Figyelt kérdés

Ne nevessetek, de főleg piros halak érdekelnének.

Fekete bazalt zúzalékom van, meg hogy főleg piros halakat szeretnék. 100 liter alatt!



#akvárium #hal #piroshal
2015. jan. 19. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Foglalkozni mindegyik akváriummal kell, hetente. Ha nem telepíted túl és normális szűrést biztosítasz , akkor sok örömöd lehet benne. Platti tökéletes választás lehet, abból van piros színű is.
2015. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb akvárium fenntartásával elvileg kevesebb gond van, a kisebbekkel viszont könnyebb bánni (szerintem). Mondjuk egy aljzattisztítást gyakrabban kell elvégezni a 30 literesemnél, de nagyságrendekkel gyorsabban megvagyok vele, mint a 60 literesemnél, noha a 60 literesben ritkábban van rá szükség. Szóval szerintem nagyjából azonos a munkamennyiség, csak a kisebbekkel sokszor kell kevés munkát végezni, a nagyobbaknál ritkábban többet. Aszerint válassz méretet, neked hogy jó gondozni.


A fekete aljzattal szerintem a narancsszínű és a piros guppi is jól mutat. Az akvárium méretétől függően platti, xifó is jó választás, vagy akár a vörös neon. Először azt döntsd el, hogy milyen méretű akváriumot akarsz, és annak függvényében válassz halfajokat.

2015. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Platti, xifó jól hangzik, nekik hány literes akvárium a minimum?

54 literest néztem ma....abba ők jók?

2015. jan. 19. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:
A platti jó,de a szifónak min. 100 liter kell.
2015. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké, tehát: 54 literesbe mennyi plattit, guppit tennétek? És vegyesen?

Pandaharcsákat is szeretnék. :)

2015. jan. 19. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából 10-12 ekkora hal mehet bele. Mivel a méretük hasonló, ami a fajonkénti megoszlást illeti, tetszőleges arányban. Mivel a guppi és a platti is könnyen szaporodik, kezdetnek valószínűleg jobban jársz csak hímekkel. Egy ekkora akváriumba 2 faj elég, szóval szerintem válaszd ki az egyiket, nagyobb csoportban jobban mutatnak, mintha több fajból lenne 2-4 darab - persze ez már ízlés dolga.
2015. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy 63 literes akváriumban van 6 hím guppi és 6 hím platti.De ez a szűrőtől és a növényzet mennyiségétől és minőségétől függ,hogy mennyi mehet.

Ekkora akváriba egy AQUAEL Fan 2-es szűrővel ezek simán mehetnek.

2015. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vörös karcsú díszmárna nálam ilyen színű volt:

[link]

A bécsi xifó ikább narancs, mint piros: [link]

Egy platti piros, de nekem a márna jobban tetszett.


A márna nyugisabb mint a többi. Xifó elég hülye én azt nem vennék, de te tudod.

2015. jan. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!