Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak tényleg kiugorhatnak...

A halak tényleg kiugorhatnak az akváriumból? Ha igen, akkor célszerű az akvárium fölé tenni valami lapos dolgot?

Figyelt kérdés
persze lyukakkal
2010. febr. 23. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer a tescóban voltam, és az akváriumbnak háttal álltam, amikor egy ponty rámugrott! Azt a rémületet sosem felejtem el, amikor kb. 2l vízzel együtt nekem vágódott! Még jó, hogy nyár volt! Egyébként díszhalakra is tudok példát! Igen! Valami sűrű rácsos, vagy hálószerű dolgot is rátehetnél!
2010. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Nekem nem egy halam halt már megy úgy, hogy rosszul tettem rá a tetejét az akváriumra, kiugrott a hal, és mire megtaláltam már meghalt :(
2010. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg? Én ezt nem tudtam. Először, mikor mondták, azt hittem, hogy csak viccelnek. Köszi a válaszokat!!!
2010. febr. 23. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is folyamatosan ugráltak! :)

Én 2 üveglapot raktam az akváriumra úgy, hogy az akvárium 2 szélénél is hagytam el helyet, és a 2 lap között is volt hely. Remélem érted. Háló azért nem jó, mert beleakadhat.

2010. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem plexi lap ban az egyik akvárium fölött a másik felett meg egy rendes akváriumi tető,üveglap is jó megoldás.A plexivel az a baj,hogy a párátol és hőtöl elkezd összehajlani,ugyhogy forgatom hogy visszapúposodjon aztán ujra fordithatom...dehát min 1 hét mire eldeformálódik,kibirom.A páncélosharcsák pl különösen hajlamosak a kiugrásra.Gyorsabban jön fel a kelleténél kajáért agy levegőért és már a földön találja magát.Nem egyszer hallok koppanást ahogy nekicsapódik a hal a tetőnek:)Szerencsétlen...de jobb mint egy nagy esés és a kiszáradás.
2010. febr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Legcélszerűbb lefedni egy üveglappal, úgy, hogy maradjon egy kis szellőzőrés.A tető és a vízszint között legalább 3-4cm kell hagyni.Ha kevesebbet szeretnél hagyni, akkor inkább átlátszó hálót feszíts a tetejére.Ha elég magas az akvárium és nem gond a 8-10cm távolság a vízszint és az akvárium teteje között, akkor nem kell rá semmi, kivéve, ha nagyon ugrálós halaid vannak, pl baltahasú lazac.
2010. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 24. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!