Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » RO víz mikrózása vált ki...

RO víz mikrózása vált ki valamilyen hatást? (artemia keltetés)

Figyelt kérdés

RO víz hőmérséklete lement, ezért megmikróztam. Az artémia nem kelt ki (csak a víz lett mikrózva, utána ment bele).

Mikrózás nélküli ro vízben szépen kel.

A hőmérséklet hirtelen esett le, ezért kellett a gyors melegítés.

Van ennek bármi hatása, vagy nincs köze a mikróhoz?



2015. máj. 13. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen világos a kérdés.

Mitől esik le a hőmérséklet hirtelen?

Betetted a hűtőbe?

Melegítettél vizet mikróban. De minek? 5 perc mulva úgyis visszahűl szoba hőmérsékletűre.

A mikró nem változtat a vízen semmit, csak a hőmérsékletet. Hozzáteszem a hőmérséklet változás megölhet bármilyen élőlényt.


Voltak régen ilyen mikro ellenes emberek, akik olyanokat találtak ki, hogy pl ha mikrózott vízzel locsolsz egy szobanövényt, az növény elszárad, csak azután voltak kísérletek, amikkel bebizonyították, hogy a mikró nem csinál semmit a vízzel.

2015. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A helyiségben ahol tárolom a vizet, bekapcsolták a klímát. Sajnos nem készültem erre így lett ez, de tanultam az esetből. A léyneg igazából annyi lenne hogy mi történhetett a vízzel, akkor csak túl melegedett?
2015. máj. 13. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom az artemiánál a hirtelen hőmérséklet változás okozta a galibát.


Barátoméknál régen volt az előszobában egy akvárium, tavi halakkal. Nem volt az előtérben fűtés, nagyon hideg volt a víz, de azok a halak bírták. Egy alkalommal a nagymama meg volt hívva és beleöntött egy lavor meleg vizet, hogy ne fázzanak a halak. Erre egyből megdöglött az össze hal. Aztán a nagyi ott siránkozott, hogy de ő csak jót akart.

Lehet, hogy forró víz volt, vagy csak langyos, nem tudom.


De állítólag a halak a 2 foknál nagyobb hőmérséklet változást nem viselik el. Csak úgy hogyha lassan melegítik őket. Ha hirtelen akkor lehetnek bajok.

2015. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is. Itt akkor teljesen mindegy hogy ozmó vagy csapvíz, mindkettőben így jártak volna.
2015. máj. 13. 22:14
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Elég nagy a hőbíró képességük de a hirtelen változást nehezen viselik el, ha ez történt, valóban mindegy, hogy milyen vízben voltak. Én kb 23-26 fokos csapvízben keltetem litr/k-k konyhasó és 8,5-9 pH(az enyhén lúgos víz jobb eredményt hoz). Ha felszeretnéd nevelni akkor tengeri sókoncentrátum kell. Érdemes keltetés előtt a petéket pár órára beáztatni , hogy jól süllyedjenek, különben feltapadnak a keltető falára és nagy részük nem kel ki.
2015. máj. 14. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ja és a mikrózás önmagában semmit nem változtat a víz összetételén, vagyis csak annyit mint a forralás, mármint ha forrásig melegítjük. Ha lehűlt a kívánt hőfokra, ugyan úgy használható bármire mint a tűzön melegített.
2015. máj. 14. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!