Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lesz valamilyen nagyon negatív...

Lesz valamilyen nagyon negatív hatása annak, ha a növényes fénycsövemet kicserélem "sima" 865 fényszínszámú csőre?

Figyelt kérdés

Eddig két hideg fehér csövem és egy növényes csövem volt, most 3 db osram lumilux 865 lesz.

Külső szűrőm van, nem vagyok túltelepítve.


A kérdésem lényege, hogy ezzel lehet csökkenteni az algásodást? A fény 0,5W/liter.


2015. máj. 5. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, gyakorlatba majd meglátod.
2015. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Arra írtam, az igent, h van rá esély, h csökken az algásodás. Negatív hatása nem várható.
2015. máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jó, csak mert igazán nem értem, miért van ecsetalgám. És szerintem csak a középső cső alatt burjánzik, ami a piros cső volt eddig.

Tényleg normális mennyiségű a halállomány és a külső szűrő is még a bikaerős kategória az akvárium méretéhez képest.

Nyilván valamit rosszul csinálok kezdőként, de nem tudom, hogy mit, ezért most visszaveszek a fényből.

Természetesen ezzel összefüggésben visszaveszek a profitóból és a carbóból is.

2015. máj. 5. 15:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ecset alga minden fényen megél, a nitrát, foszfát, kedvez neki elsősorban, nem fog befolyásolni semmit a fénycsőcsere.

Ecset algától mechanikus irtással tudsz egyedül megszabadulni, másként nem, a növények erősítése számít ilyenkor, ebben nagy segítség a növényes fénycső.

Ha más algafafaj nincs akkor én nem cserélném le a növényes fénycsövet, gyengébb lesz a növekedési ütem, a piros spektrum kivonása miatt, ez előhozhat több más algafajt.

2015. máj. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 75 litreres akvámba tettem ecset algás köveket osram L. 865 fény.

Így festettek az enyhén barnás kövek 1 hónap mulva: [link]


Ilyen volt mikor betettem: [link]


Majd kivettem az ecset algás köveket: [link]


Szerintem 865 alatt még jobban nől az ecset mint növényes alatt.

2015. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ÁÁ, ez nagyon rossz, hogy nem egybehangzóak a vélemények! Így nincs más hátra, mint, hogy a saját káromon kell tapasztalatokat szereznem..:)
2015. máj. 5. 17:10
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:
Ilyen ez a szakma... :) Én a 865-re esküszöm, de csak azért, mert sosem volt növényes csövem, és nem is lesz, mert nem tetszik a színe.
2015. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha pár hétre kicserélem a növényes csövet és ha rosszabb lesz, visszacserélem? :)
2015. máj. 5. 20:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindegy a fénycső, ki is cserélheted, a növények növekedési üteme fontos egyedül, ha van mit metszeni akkor kevés, vagy egyáltalán nincs alga.


Az ecset alga makacs jószág, 4-5 növény van ami jó ellene, elveszi előle a tápanyagokat, nálam : kocsány nélküli ambulia, indiai vizi csillag, tüskés hínár, ha van alga akkor ezek közül valamelyik bekerül az akváriumba.


Példa alul világított akváriumoknál még gyakoribb jelenség, és ott nehéz megszabadulni tőle.


Mechanikus irtás, azaz metszeni az algás leveleket, van aki carbot nyom rá, vagy kiveszi a tereptárgyakat, köveket, ecet, vagy hipós víz is jó ellene.

2015. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Joci szakértelme jóval nagyobb az enyémnél. Az biztos, h a quad lámpa növényes csöve az algásít a 865-höz képest.
2015. máj. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!