Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tudom csökkenteni az...

Mivel tudom csökkenteni az akváriumomban lévő víz keménységét?

Figyelt kérdés

Van egy 30 literes akváriumom.

Valószínűleg holnap veszek bele halakat, kb. 1 hete megy már folyamatosan a szűrő. Teszt papírral mértem meg a víz ph-ját, keménységét, stb...

A keménység messze van a jó állapottól a jelzés szerint.

Mivel tudnám csökkenteni a víz keménységét?



2015. máj. 14. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Desztilált vízzel?
2015. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mennyit cseréljek le desztilált vízre?

2015. máj. 14. 21:29
 3/8 Platypus ***** válasza:
Egyelőre semennyit, a boltban úgyis csapvízben tartják a halakat. Miután megvetted, szépen lassan kell lágyítani. Hogy mennyire, az meg attól függ, milyen halat veszel bele.
2015. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tomaszcool ***** válasza:

Az 5 literes ioncserélt víz a Tescoban ami akvarisztikai célokra is jó az kb 300 Ft. Ha hetente cserélsz pl 6-8 liter vizet, akkor 1/3, 1/2 arányban keverheted az ioncserélt vizet a csapvízzel. Szerintem a halak akváriumba tétele előtt 1 vízcserét már csinálhatsz ezzel a módszerrel. Egyből az a ~4 liter nem okoz drasztikus változásokat és a halak nem halnak bele. Ha folytatod ezt a módszert, akkor a KH és PH értékek fokozatosan lejjebb fognak menni.

Ioncserélt víz KH-ja 0, PH-ja 5 körül van.

Annyi a hátránya ennek a módszernek, hogy nem olcsó, de a te esetedben ez szerintem bevállalható. Havi 15 liter kb 1000 forint. :)


Az akváriumot járasd még 2 hétig és mehetnek bele a halak, bár túl sokat azért ne tegyél bele. :)

2015. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor még várok a alakkal...

A boltokban ha csapvízben tartják a halakat, akkor az érzékenyebb fajok hogyan élik túl az ottani időszakot?

2015. máj. 15. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Az érzékenyebbeket vagy nem csapvízben tartják, vagy nem élik túl sehogy.

Egyébként van 2 heted felkészülni, 1 hét üresjárat után ne akarjál halat venni.

Addig is tegyél a vízbe egy kis fagyasztott hal kaját, hagy rohadjon, (jövő héten megint lehet) és 2 hét múlva jöhetnek a halak.

2015. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Az érzékeny fajok is bírják egy darabig kemény vízben. Akár hónapokig is. Aztán elkezdenek leépülni, de a boltban ez még nem feltűnő.
2015. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Ha meg nem rendezted be akkor egy vasfa, szolotoke vagy egy mangrove gyoker es sokat segithet a viz lagyitasban.
2015. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!