Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta mellé valami látványos...

Betta mellé valami látványos hal,120l-es dús növényzetü aksiba?

Figyelt kérdés

120l-es növényes, búvóhelyes akváriumom van, 26℃ a vize.

Bettám mellett 1 csapat leopárd dánióm és kolibrihal csoportom van. Egymást nem bántják, élénkek, színesek, egésségesek. Megfordult a fejemben, jól nézne ki még valami nagyobb látványos hal, de nem akarok ártani a mostani békének. Ramirez vagy Gurámi ami nagyon tetszik. Mit javasoltok?



#betta #gurámi #ramirez együtt
2015. máj. 17. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Gurámit nem, a ramirezit nem ismerem. A gurámi és a betta lemeccselnék, hogy ki a főnök, a vesztes nem járna jól.

Inkább tegyél a bettához csajokat! Ekkora növényesben már nem lesz baja senkinek egy koedukált szituációban!

2015. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Én egy csapat páncélost hiányolok egy kicsit ebből az összeállításból, de te tudod. A gurámi valóban nem jó megoldás, a Rami-t sem ajánlanám, bár gondot nem okozna de nagyon kényes és nagyon rövid életű, tény, hogy szép halacska nekem is teszik. Lány betták?,hát, ez mindig kétesélyes, vagy működik, vagy nem, a megszokott nyugalomnak minden esetre vége lenne, természetesen ettől még beválhat, nálam is jól elvoltak de ellenpélda is akad bőven. 1db nagyobb látványos hal, hát föladtad a leckét, nem igazán tudok mit ajánlani egy csapat kisebb vagy 1 pár nagyobbacska harcsán kívül.:D Talán majd valakinek lesz valami jó ötlete.
2015. máj. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy látszik az én bettám ritka békés példány, vettem végül egy gyöngygurámi párt, (másutt mások mondták, hogy tartják együtt) a beta 1x csípte meg a gurámit, de azótta inkább messziről kerüli őket, szemmel láthatóan tart tőlük. A fátyolos leopárd dánióimtól dettó.
2015. máj. 30. 08:07
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem csodálom, hogy tart a gyöngy gurámitól, nincsenek egy súlycsoportban, bár békésnek mondható hal a gyöngyös, de azért nem hagyja magát.:D Mivel párt vettél, addig viszonylag béke lesz amíg össze nem állnak, utána a fele akváriumot védeni fogják. A betták csak a saját fajtársaikra nézve lehetnek veszélyesek ill ikrázáskor minden nála kisebb halra, de nálad ettől nem kell tartani mivel egyke.Ijedős hal, de 120-literben még így is lesz hová menekülnie, ha muszáj. A dánióktól nem kell tartani, ártalmatlanok, csak kihasználják az adódó lehetőségeket.
2015. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!