Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek vemhes a neonhalam?

Tikmik00 kérdése:

Szerintetek vemhes a neonhalam?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy az egyik neonhalamnak nagy a hasa 1-2 napja. Szerintetek lehet az? 54 literes az akváriumom. És ha az akkor mit tudok tenni hogy ne egyék meg a kicsiket? Külön rakjam a halat vagy hagyjam az akváriumba? Vannak élő és mű növényeim 1 hordó és egy ilyen üreges szikla.

2015. máj. 18. 19:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Üdv! Egy jól beikrásodott nőstény. Szerezz mellé egy hímet, és tedd ki őket esővizes, 5-10 l-es akksiba. Biztos vagyok benne, h elszóra. (Neten bőséges irodalmat találsz a mikéntjéről!) -m-
2015. máj. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet 3-4 napja, és sajnos olvastam, hogy beteg is lehet, ha túl nagy lesz a hal hasa, és eláll a pikkelye. De lehet, hogy én csak felelőtlen voltam, mert adtam nekik tegnap és ma is egy pár tubifexet, azelőtt, meg szárított/fagyasztott vörös szúnyoglárvát, amitől állítólag lehet felpuffadva a hasuk, viszont nálam csak a lány neonhalaknál van ez. Amúgy nekem van 3 fiú neonom és 2 lány neonom (90L-es aksiban), és mivel csak a 2 lánynak nagyobb a hasa, így hitegetem magam, hogy talán csak az ikrák miatt. Viszont az étvágyukkal és a pikkelyeikkel nincs semmi baj. Mielőtt nagy lett a hasuk a fiúk rendesen meghajtották a lányokat. Nálad is volt így?
2015. máj. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen volt ilyen. Én is remélem akkor hogy ikrás. Köszi a választ, majd írj hogy mi a helyzet :)
2015. máj. 26. 17:05
 14/14 anonim válasza:

Kedves kérdező! Ma reggel a lány neonok hasa szinte teljesen lement, szóval ezek szerint csak túlették magukat szúnyoglárvával. Megtanultam a leckét, hogy ritkábban adjak nekik enni vörös szúnyoglárvát. Eddig minden 2. nap adtam neki, ami hiba volt, és amúgy nem csak a neonok puffadtak fel tőle, hanem a lány Bettámnak is nagyobb volt a hasa. Úgy látszik a lány halaknak jobb az étvágyuk! :-D

Ja, amúgy nálam a fiú neonok továbbra is zaklatják a lányokat, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ennek a vége. Betettem nekik jó pár növényt, hogy elbújhassanak egy kicsit egymástól.

Remélem a te neonod is jól van!

2015. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!