Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap hoztuk haza a guppikat...

Justordinaryboy kérdése:

Tegnap hoztuk haza a guppikat az akváriumba és már párórával később feltűnt egy kishal, és egyre több lesz viszont nincsen olyan guppim amin látszana hogy vemhes lenne, hiába figyeltem őket nem láttam h melyikőjük ellhet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
vagy kiszeded őket egy másik akváriumba és neveled, vagy hagyod a nagy akváriumba, talán elbújnak és megmaradnak (ha kishalaknak való tápot is szórsz be) vagy pedig felfalják a többiek. Nekem anno a belső szűrő mögé bújtak el, szépen megmaradtak :)
2015. febr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A világos színű az "anya", a seggénél ha vemhes fekete színű,vegyél az akváriumodba sűrű növényt és akkor valószínűleg megmaradnak mert abban eltudnak majd bújni a kicsik. 20 évig akvarisztikával foglakoztam..

2015. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van egy nagy csomó jávai moha az akváriumban, na de igen a másik az h mindegyik nősténynek van fekete folt a seggén :D de 3 kishalat sikerült kimentenem :)
2015. febr. 13. 10:05
 4/7 Szitakötő88 ***** válasza:

Általában jó nagy, szögletes a hasuk, ha tele van kishalakal, de ha már megszülte őket, akkor nem látszik rajta...

Az én guppijaim sosem ették meg a kicsiket, szerintem nem kell külön tenni őket, mert hamar túlszaporodnak...

Algát is találnak szerintem, és apróra porlasztott halkaját is adhatsz nekik. :)

2015. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szitakötő88 ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy én öt évvel ezelőtt vettem 4 guppit, és még most is tele van az akváriumom az utódaikkal... Erre számíthatsz. ;)
2015. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de nem kell szarul éreznem magam ha nem rakom külön a nőstényt hogy ne szaporodjanak ugye?
2015. febr. 13. 14:22
 7/7 Kocuska ***** válasza:
nem kell :) így is meg fog valószínűleg menekülni 1-2 kicsi minden egyes alkalommal, a többit meg a nagy guppik felfalják. Ha különraknád őket mindig akkor egy idő után annyi guppid lesz hogy az sok >< De ha szaporodtak akkor vélhetőleg jó környezetben vannak, sok sikert a halaiddal ;)
2015. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!