Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány kilót hízik átlagonan...

Manutd84 kérdése:

Hány kilót hízik átlagonan egy "szabadon" élő ponty?

Figyelt kérdés
10kilós = ? éves

2015. máj. 20. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a kórtól függ , naponta 2x etesd minimum.De felntt korátl már csak a kalya hízlalja.De ha kiskorában sokat eteted akk annál dagibb lesz :)
2015. máj. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés,de azért köszönöm.
2015. máj. 20. 07:47
 3/5 anonim ***** válasza:

sajnos csak koi ponty növekedési rátáját találtam meg


[link]

2015. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdés lényegét értem, de a "hízás" helyett inkább a növekedés, gyarapodás fogalmakat kellene használni, ugyanis a hízás csak zsírtermelésre utaló szó. Tógazdasági körülmények között (optimális, - nem túlzott – takarmányozás mellett) az 1 éves pontyok a saját tömegüket akár meg tízszerezhetik, a növekedés üteme a korral párhuzamosan relatíve csökken. Pl. a 3 – 4 éves ponty maximum 2 – 3-szorosára képes növekedni. Természetes vizeken a növekedés ütemét a rendelkezésre álló tápanyag mennyisége és minősége határozza meg, ami a folyó vizekben mindig kevesebb. Természetes vizeken kivételes esetben a növekedés mértéke elérheti az előzőekben leírt mértéket, de inkább célszerű 20 – 60%-al kalkulálni.
2015. máj. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a 4-es vagyok ismét


itt is megnézheted:

[link]

2015. máj. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!