Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algásodás ellen mindent ki...

Feketeruhasember kérdése:

Algásodás ellen mindent ki kell cserélni az akváriumban?

Figyelt kérdés

5 éve van akváriumom az első 2 évben semmi gondot nem okozott, de egy ideje már hiába takarítom ki és forrázom le a kavicsokat is és minden mást és hiába takarítom fényesre az üveget ha összeraktam és mindent visszateszek (látszólag teljesen tisztán) akkor pár héten belül ugyan úgy megjelenik.


Mit tegyek? Arra gondoltam hogy kéne bele új szúró új aljzat és új dekoráció (kövek, növények stb)


Ez megoldaná? Lehet hogy azért ilyen mert nem tudom annyira letisztítani a köveket meg mindent és egyből onnan "újratermelődik"? Ha ez nem igaz akkor miért van az hogy majdnem 3 évig egy deka alga nem volt benne.

A halak pontosan ugyanazok mint voltak, algevő csíkhalam is van. Tehát nem az okozza a problémát hogy eltűnt valamilyen hal ami ezzel táplálkozik.


2015. jún. 7. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
A teljes takarítással csak rontottál a helyzeten. A szűrésed lehet gyenge, a halak megnőttek, nőtt a vízterhelésük és a szűrőd már nem képes lebontani az ürüléküket megfelelő mértékbe. Mekkora az akvárium? Milyen halak vannak benne és mennyi? Milyen a szűrőd?
2015. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen alga? Barna? Lehet hogy csökkent a fénycső teljesítménye vagyvízköves. A teljes takarítás biztosan fölösleges, az okot kell megszüntetni (túl sok/túl kevés fény, túl sok hal, kevés/nem jól megválasztott növényzet, gyenge szűrés, gyenge áramlás).
2015. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Direkt nem írtam hogy milyen halak vannak, mivel azóta is pontosan ugyanaz az összeállítás van, és több évig nem volt vele gond.


A szűrő: Megfelelően szűr, takarítása közben pedig úgy csinálok ahogy a nagykönyvben meg van írva.


Az akvárium 150Literes van benne egy algevő csíkhal meg 5 platti meg sok növényzet(anubias) A szűrő is erre méretezett, a fénycső már kicsit koszos, lehet azzal van a probléma? Am zöld alga is van meg barna, de a barnát jobban szereti a csíkhal így az csak olyan helyeken van ahol nem fér hozzá(pl hőmérő üveg felőli része. A zöldalga sem tud elburjánzani inkább stagnál, de szemmel láthatóan ott van az üvegen és nem értem hogy ha minden paraméter ugyanolyan (már ami a halakat és méretüket, valamint a szűrő teljesítménylét illeti) akkor miért volt jó 3 évig? Talán akkor a lámpa a ludas? Mert azt bevallm tényleg nem cseréltem soha mióta megvan.

2015. jún. 7. 16:04
 4/10 Platypus ***** válasza:
A fénycsövet biztosan érdemes lenne cserélni, de a kettes számú gyanúsított továbbra is a szűrés. A hármas meg a növények hiánya, mert az Anubias ebből a szempontból alig ér valamit, lévén a lassú növekedéséhez nem fogyaszt érdemlegesen a vizet szennyező anyagokból.
2015. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Milyen növényt érdemes akkor beletenni?
2015. jún. 7. 17:14
 6/10 A kérdező kommentje:
A fénycső am nem elég ha jól megvixolom? Ha makulátlanra takarítom?
2015. jún. 7. 17:16
 7/10 Platypus ***** válasza:
Nem a kosz a baj, hanem az öreg fénycsövekből túl sok UV fény szabadul ki, ami algásít. A növény meg attól függ, milyen teljesítményű a világításod. A hólyagos vízikehely biztosan jó lesz, de a többi növényhez jó lenne tudni a fényerőt.
2015. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, de ha jól emlékszem éppen két évente ajánlott cserélni őket. Annyira nem is drága. Wendtii vizikehely kevés fény mellett is elég gyorsan nő.
2015. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Néha a szűrés is lehet ludas. A gyártók igencsak túlértékelik a szűrőiket, nekem pl olyan szűrő van a 243-as akimon amit a a gyártó 1200 literes akváriumhoz ajánl. Algásodáshoz vezethet az is ha nem takarítod, mulmozod ki rendesen az aljzatot, és az szűrő úgy van beállítva hogy még fel is keveri azt.
2015. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az is számít, hogy milyen vizet használsz, sokáig én is úgy tudtam nálunk karsztvíz van, de mint kiderült kötelező jelleggel klórozzák a vizet, még ha az nem is fehér, így szinte kötelező pihentetett vizet használni, amiből kiszellőzött a klór, mert ez kinyírja a szűrőbacikat
2015. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!