Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bejáratási időszakban mit...

Bejáratási időszakban mit adhatok haltáp helyett?

Figyelt kérdés

Beüzemeltem az akváriumot, most 4 hétig járatom a vizet, de azt olvastam, hogy közben már mehet bele a haltáp, hadd bomoljon. Viszont én nem mennék el a messzi halboltba, ha nem muszáj, elég lesz majd a nyáron járkálni. Addig pl. kenyérmorzsa is megfelel? Vagy ki lehet ezt váltani valamivel? És mennyit/milyen gyakran szórjak a vízbe?

(54 literes)



2015. jún. 9. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell olyan gyakran boltba járni haltápért, mivel naponta tényleg csak egy csipet kaját kell a halaknak adni, amit pár perc alatt elfogyasztanak. Nekem 243-as akváriumom van, abba úgy két hetet járattam a szűrőt miután apránként elkezdtek bekerülni a halak. Lényeg a fokozatosság, és a megfelelő szűrő, hogy a benne megtelepedő bacik el tudjanak szaporodni. Ilyen bacikultúra fejlődését elősegítő szereket kapni, de az a legjobb megoldás, ha egy már működő akváriumból tud szerezni vizet. Víz úgyis 1-2 nap után elkezd beopálosodni, de magától le fog tisztulni ez jelenti azt, hogy a bacik szaporodni kezdtek a szűrőben és az akváriumban.
2015. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én tennék be valami fehérjeforrást, pl légypiszoknyi túrót. De tényleg csak egy morzsát. A kenyérben nem igazán van fehérje, így az kiesik.
2015. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Öntesz bele egy stampó pálinkát az is megteszi.
2015. jún. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!